| IonescuRobert a întrebat:

Buna seara.
In Biblie spune ca Vinul Rosu este sangele Domnului.
De exemplu cand va duceti la biserica si va impartasiti, vi se da in acea lingurita, niste anafura si vin.
Adica trupul si sangele lui Iisus.
Eu daca beau Vin, si conduc masina sa zicem.
Si ma opreste Politia Rutiera pentru un control de rutina, si imi pune sa suflu in etilotest.
De ce iasa in etilotest ca am baut alcool, daca eu am baut sangele Domnului?
Si de ce mi se suspenda 3 luni permisul auto?
Credeti ca este un abuz din partea Politiei?
Funda!

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Daca bei o lingurita de vin nu iese nimic, dar tu se pare ca mai continui sa bei din sangele domnului si dupa liturghie... laughing apropo, doar vinul din potir se transforma in sangele lui Isus nu tot vinul de peste tot din lume... laughing

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Una e "paharul Domnului", cu sângele Lui Hristos în el...și altul e "paharul demonilor". Și vai de cine nu le deosebește.

| TheStrategist a răspuns:

Stai liniștit că nu se îmbată nimeni de la o linguriță de vin rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat