| Vlad4658 a întrebat:

Salut, am 18 ani, si am un ghinion fantastic, sunt pretentios cand vine vb de fete dar, cand imi place una se intampla asta:
M-am intalnit cu o fata intamplator la o masa cu colegii, era trista, am vb cu ea am aflat ca e intr-o pauza cu relatia, nu cred in asta, si ca ala nu mai e cum era, dupa 7 luni, am vb cu ea, a trecut prin greutati, si era draguta, am vb cu ea, am plecat, am mers cu ea pana la autobuz, ploua i-am dat geaca mea etc. Am facut-o sa rada, a plecat zambind, am vb cu ea, ea imi vb frumos, era trista foarte trista. Il iubeste mult pe ala dar se simte bine langa mine, un: NB, sufletelul meu drag, nu ii spui doar unui prieten. Azi am fost cu ea de dimineata, a fost la unghii, am asteptat-o 2 ore, trebuia sa iesim la un suc sa vb asa despre noi, dar o suna ala ca o asteapta, si s-a dus la ala. Macar dupa 2 ore am stat 10 minute cu ea, am strans-o de manute, am sarutat-o pe manute si i-am zis ca merita mai mult, sa vorbeasca cu ala si fericirea ei ea o alege. I-a placut mult. Dupa ce iese cu ala acum 20 m o intreb si zice: Da am vb cu el si-a cerut scuze (vrajeala ), ca la ce mi-a zis nu e deloc fericita, si cica poate asta e destinul ei, a zis ca daca mai face ceva se despart... Dupa i-am dat msj ala de aseara: somnic dulce, sufletelul meu si i-am zis, asta era pentru mine? sau gresit, si surprinzator cica pentru mine. Eu sunt a 12 ala a 11 ea a 9 a.
Ea e matura, dar na, poate ca si familile celor 2 se cunosc etc, am vazut doar ca se simte bine cu mine, imi vb asa, ceea ce conteaza pentru mine. Nu stiu ce sa fac? Nu vreau sa ma bag peste ei, dar si m-a captat asa mult incat ma gandesc la ea.Sa lupt sa renunt? Habar nu am simt ca voi pierde detasat.Cum ati face voi? Scuze de greselile de gramaticale

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Multi o sa iti spuna ca nu merita, o sa o jigneasca etc dar tu trebuie sa faci cum simti.
Poate ca te-ai grabit si tu putin sa pui suflet avand in vedere ca ai aflat ca are un iubit cu care se certase.Sunt totusi de 7 luni impreuna iar pe tine te-a cunoscut acum iti dai seama ca nu prea se pune problema deocamdata de o alegere.
Acuma totul depinde de voi.Ori ea a gasit sprijin si un prieten in tine iar tu te-ai indragostit, ori va placeti amandoi si poate ve-ti mai continua sa vorbiti.Dar gandeste-te bine.
Eu consider ca daca ea nu este fericita cu el mai devreme sau mai tarziu se vor desparti iar tu daca vei fi liber si ve dori vei putea fi cu ea.Pentru ca in general aceste relati cu pauze si cu plansete nu duc bine niciodata mai ales daca deja de la cateva luni se intampla. Daca te va cauta ea poti sa ii spui si ei ca iti este draga si ca o placi dar nu poti sa te bagi atata timp cat are un iubit pentru ca si prieteni daca ati fi tu nu vei putea sa iti ascunzi sentimentele fata de ea (adica o placi mai mult de atat).

4 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Deja ai pierdut-o.
"Fetele apreciaza baietii cuminti, insa nu-i iubesc."
Pe moment probabil nu o sa ma crezi, dar o sa vezi tu mai tarziu ca am avut dreptate.

Sa ti-o zic pe sleau, daca te placea, deja era cu tine.

| 2k18Tpu a răspuns:

A 9 a? Pe bune? E o copila fara să știe nimic si plina de figuri.As lasa-o sa isi bata joc ăla de ea, sa facă ce vrea si ce ii trece ei prin cap.Se folosește de tine până când se împacă cu ăla si dupa aia jet.Cam si cum mi se strica telefonul si trebuie să îl duc la reparat.Trebuie sa folosesc altul până se face nu? Așa si cu tine ești o rezerva.Si lui tipa asta de care îți place ție ii cam place **** de cei mai mari că deh, a intrat la liceu. Sfatul meu e sa o lași in pace că nu e de tine.

| Vlad4658 explică (pentru 2k18Tpu):

E usor sa vb, nh ea nu a fost iubita de mama, o batea mereu isi varsa nervii, acum 2 ani se lupta si singura dorinta a ei era sa traiasca a avut o boala, si a reusit cand altii se distrau a stat in spital 2 ani, are 16 ani chiar daca e a 9 a, choar asa figuri crezi ca are asa o persoana? si poate folosi un om? dupa ce a trecut prin atatea?

| 2k18Tpu a răspuns (pentru Vlad4658):

De ce nu ai mentionat si chestia asta? Nu am avut de unde sa stiu.Fa ce iti spune instinctul.