| AsuRo98 a întrebat:

Salut.
Am aproape 16 ani si tot nu reusesc sa scap de cosuri.
Am cosuri pe fata ..pe spatele gatului si cateva pe maini.
Ma spal de 2 ori pe zi cu sapun protex..am incercat si barox.
Si tot nu reusesc sa scap de ele.
Spuneti-mi voi niste metode..sau ce crema sa iau de la farmacie.

p.s.eu am auzit ca daca dai cu vata si cu spirt trece.e adevarat?

Răspuns Câştigător
| MDenisee a răspuns:

Buna (: Cosurile sunt ceva normal la varsta ta big grin esti adolescet esti la pubertale, ele apar si dispar. Eu sunt fata si stiu problema cosurilor, drama si altele, am avut si eu multe dar au mai disparut, acum apar din cand in cand. Spirt folosesc si eu cand le mai curat, le mai storc apoi le dau cu spirt, dar nu am asa de multe cum spui tu ca ai, sa nu le storci, ai putea sa le agravezi, continua sa le cureti, cu spirt cu sapun si apa, evantual ia si o crema de hidratare, in rest, obisnuieste-te, asta e adolescenta big grin

| AsuRo98 explică (pentru MDenisee):

Denisa cati ani ai da-mi si mie id tau.

| MDenisee a răspuns (pentru AsuRo98):

Am tot 16 ani big grin

| AsuRo98 explică (pentru MDenisee):

Dami add denisa happy ..alinb96@yahoo.com

7 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Incearca cu miere naturala, chiar o sa dea roade. Bafta!

| ShNySnYGer a răspuns:

Eu merg la dermatolog odata la 6 luni cu trimitere de la med de familie. Ca tratament am o crema IsotrexIN si ma spal pe fata cu un gel Ivatherm Ivapur (e 50 lei ). cu gelul ma spal pe fata iar cu crema ma dau seara pe fata. fac tratament 3 ani si am primit si alte creme dar ba nu aveau efect ba se inrosea pielea. mai bine mergi la dermatolog. Iar pe spate si de la umeri in jos nu ai ce sa ii faci... e de la hormoni. Mie dermatologul mi-a zis ca pana la 18 ani o sa tot am cosuri ( nu mai am asa multe)
Bafta!

| M1hai a răspuns:

Nu prea poti scapa de ele doar daca iti incepi viata sexuala. merg si cremele dar nu au cine stie ce succes