| anonim_4396 a întrebat:

am avut un vis ciudat, eu eram in curtea scolii si un tip imbracat in negru a carui fata nu se vedea statea in fata mea, pe asfalt era un sarpe, tipul imi spune sa stau calm iar sarpele nu ma va ataca, dar dimpotriva, sarpele se apropia de mine din ce in ce mai mult pana cand ma musca. Eu il tot arunc de pe mine dar se reintoarce.Am lesinat si am crezut ca m-am trezit dar de fapt era tot un vis, eram in pat si simt ceva pe mine, cand ridic patura sunt o multime de serpi in pat. Ce inseamna tot visul asta sau mai exact serpi care ma bantuie?

P.S ( mie nu imi e frica de serpi )
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Tufeanu_Razvan_1998 a răspuns:

1. Muscatura de sarpe
Muscatura de sarpe in vise semnifica temeri si ingrijorari ascunse care va ameninta. Visul ar putea sa va avertizeze despre ceva din viata dumneavoastra de care nu sunteti constient sau care nu a iesit inca la suprafata.

2. Sarpe
Visul inseamna tradare dintr-un loc de unde te astepti mai putin, planurile tale nu se vor indeplini, iar evenimentele vor lua o intorsatura placuta.
3. Sarpe
Defaimare, inselaciune, ura, tradare.
- Avand un sarpe - fericire.
- Daca visezi ca calci pe un sarpe - prieteni credinciosi.
- Daca ai visat sarpe de casa - suferinta in dragoste, partenerul tau de viata iti este credincios.
- Serpi pe care doar ii vedem - tradare, situatie compromitatoare.
- Sarpe care doarme - asti absolvit de activitate.
- Sarpe care fuge - vreme tulbure, vijelie, vant mare.
- Sarpe in iarba- noroc in amor.
- Multi serpi agresivi - neplaceri, femei viclene te vor amgi.
- Sarpe mare - esti inselat.
- Sarpe mic - necazuri.
- Visezi ca musca un sarpe - femeie vicleana vrea sa te zapacasca
-
- Vezi un sarpe frumos colorat - tentatie, pacat, intelepciune.
- Sarpe zvarcolindu-se - ai dusmani.
4. Sarpe
sarpele ne invadeaza bucuros visele si este una din imaginile onirice cele mai frecvente. Ramane in acelasi timp una din expresiile majore ale inconstientului nostru, simbolismul acestui animal tarator cu sange rece este multiplu si ne permite diverse interpretari.Sarpele, simbolul raului si al diavolului, este un semn rau in orice vis.A vedea un sarpe singur si a va fi frica de el inseamna ca aveti un dusman care lucreaza impotriva dumneavoastra, aceasta poate fi si un pericol la sanatatea dumneavoastra din partea dusmanilor.A vedea multi serpi intr-o groapa simbolizeaza ghinion in dragoste si in afaceri. Daca reusiti sa omorati un sarpe in vis inseamna ca veti reusit sa va infrangeti si dusmanii.Tradare de unde nu te astepti
- planurile tale nu se vor indeplini
- iar evenimentele vor lua o intorsatura neplacuta.
5. Sarpe alb
Sarpele alb in vise reprezinta profunzimea sufletului, dar e important sa cunoasteti detalii despre ceea ce face sarpele in vis.

Pentru mai multe detalii consultati si interpretarea visului sarpe.

6. Sarpe galben
Visul la un sarpe galben simbolizeaza emotii si valori asociate cu aceasta culoare. De obicei, interpretarile viselor despre sarpe galben sunt legate cu reprezentarile intelectului si a intuitiei dumneavoastra.

Un sarpe galben in vise ar putea insemna intelectul, intelepciunea dumneavoastra si cum il folositi pentru a va descurca prin situatii dificile. O alta interpretare asociata cu sarpele galben in vise este despre intuitia, despre orientarea dumneavoastra care se deschid pentru o noua perspectiva, o noua constientizare. Visand despre un sarpe galben ar putea fi un apel sa iesiti in fata si sa va folositi intelectul pentru a rezolva o situatie sau o problema din viata dumneavoastra.

Sarpele galben in vise ar mai putea insemna tradarea. Visul ar putea sugera ca cineva va tradeaza sau ca dumneavoastra va tradati propriile idei actionand intr-un anume fel in viata. Visul este o invitatie pentru a va creste increderea de sine si abilitatea de a face fata unei situatii care va cere sa o analizati si sa luati decizii bazate pe o viziune clara.

7. Sarpe in apa
Visele in care ne apare un sarpe in apa se refera la emotii si la faptul ca trairile elementare va pot influenta viata intr-un fel in care dumneavoastra nu sunteti constient(a) de ele.

Serpii in apa simbolizeaza temeri inconstiente sau un potential de vindecare emotionala. In acest caz, un astfel de vis ar putea indica curenti emotionali puternici care va pot influenta cursul vietii dumneavoastra.

Alternativ, visul poate aparea si datorita unor precupari coplesitoare, in special preocupari despre directia inspre care se indreapta viata cuiva apropiat.

Luati in considerare ca sarpele apare in vise ca un semn de avertizare sau un apel de trezire cu privire la o situatie cu potential periculos si asociata cu semne puternice.

Daca sarpele inoata linistit in ape calme, inseamna ca aveti de a face cu emotii pozitive.

Daca ati visat ca un sarpe va musca in timp ce inotati, atunci acest vis ar putea fi interpretat ca si un avertisment. Acordati mai multa atentie la emotii inainte de a va lovi si de a va scapa de sub control.

Trebuie sa luati in considerare si tipul de apa in care inoata sarpele, reactia dumneavoastra fata de sarpe si comportamentul acestuia pentru a interpreta ce stare emotionala va influenteaza viata.

Daca va aflati in apa si comportamentul sarpelui este prietenos sau neutru, inseamna ca sunteti impacat(a) cu sentimentele dumneavoastra. Prezenta sarpelui ar putea indica vindecarea unor rani emotionale. Visul poate reflecta, de asemenea, dorinta sau speranta de a sterge unele griji cu privire la o relatie sau o situatie ce va atinge profund.

8. Sarpe mare
Daca visati un sarpe mare inseamna ca trebuie sa aveti girja pentru ca veti fi inselat.

Pentru mai multe detalii vizitati si interpretarea visului sarpe.

9. Sarpe mic
Un sarpe mic in vise indica bucurie in viitor.

10. Sarpe mort
Sarpele mort in vis inseamna ca pericolul a trecut.

Pentru o femeie care a fost muscata in vis de un sarpe mort, semnifica faptul ca veti suferi o infrangere intr-o situatie legata de un prieten. Pentru un barbat, acest vis indica superficialitate.

3 răspunsuri:
| Axys a răspuns:

Visele sunt vise si realitate e alta happy din moment ce ai postat intrebarea asta insemna ca te-a ingrijorat putin.
Dar sa stii ca creierul uman tot timpul lucreaza cher si cand dorimi ia imagini din realitate astea insemna ca ai vazut vreun film sf sau ai vazut pe cineva in realitate cu gluga pe cap mai ciudat si na se intampla sa vezi pe drum merigand creierul memoreaza mereu fara sa ne dam seama cand si cum sau de ce sau creierul nostru poate inventa anumite imaginii ca sa visam anumte vise sa zic asa si eu am visat conducand masina tatalui meu si nu aveam permis si eri din cate tin minte m-am dus la masina sa ascult mzucia si cred ca de asta ca tata a lasat-o in grija mea el fiind plecat in deplasare. de asta zic culege-m inforatii si imagini din relitate si restul le formeaza creeru nostru anumite sunete zgomote si asa mai departe, nici expertii nu isi pot da seama cat de inteleigent este un creier uman. etc happy sper ca te-am pututa ajuta o sera buna.

| AlecCusca a răspuns:

Daca as fi in locul tau m as culca inapoi

| BlueIrINA a răspuns:

Cand visezi serpi inceamna ca cine apropiat te va trada dar daca tu omori. invingi sarpele vei trece bine peste tradare.