| anonim_4396 a întrebat:

Salut am doar 13 ani si ma masturbez de foarte mult timp va rog ajutati-ma am devenit foarte depedent de laba ma masturbez de multi ani de la 8 9 ani va rog ajutati-ma intr-o zi am frcato si dupa ora mise umflase capu penisului si am spus la parinti si ei au spus sa nu mai fac ca nu e bine si eu le-am spus ca nu o sa mai fac da nu pot credeti-ma sunt ff depedent credeti-ma nu pot daca stau doua zile nefrecata sta sculata visez noaptea nu imi femei si altele va rog frumos daca puteti sa ma ajutati spuneti-mi orce raspuns nu vreau sa ma duc la doctor sau altceva sami distrug hormoni si ce am mai in corp da dati-mi un sfat va rog ca vreau sa scap de acesta nenorocire pentru ca ma distrus pentru toata viata ajutamaaaa va rog astept intrebarile voastra multumes!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ar trebui sa stai cu cineva ca sa nu mai ai acea senzatie ca trebuie sa te masturbezi si nu te mai gandi la pornografie ci la consecintele pe care le poti avea daca continui asa, ramai impotent si niciuna nu vrea sa fie cu tine. Vei ramane singur trist si dezamagit asa ca lasa frecatul.

| LoveForShania a răspuns:

Buna.
Nu e adevarat, poti sa te lasi din orice lucru ''dintr-o data''.
Ai nevoie doar de vointa.
Noaptea tot timpul cand iti vine s-o faci, nu o fa! Gandeste-te ca ti-ai pus in cap sa nu o mai faci, si nu o mai faciwinking
Ai nevoie doar de vointawinking Eu am facut pariu cu o colega ca ma pot lasa de fumat, si fumam de 3 ani cate un pachet-doua pe zi, si m-am lasat asa dintr-o data. Tot timpu cand imi veneam sa fumez si le vedeam pe altele ca fumeaza imi ziceam '' da-le dracu de tigari''.
Asa trebuie sa faci si tuwinking
Sau daca nu, rareste acest obicei.Fa-o cat mai rar, pana nu mai simti nevoiawinking
De 8-9, e grav frate. O faci de la 4 ani?

Nu te mai uita/gandi la femei goale ca sa nu ti se mai scoale.happy
Succes.>big grin

| alonet a răspuns:

Evita pornografia si ocupa-ti timpul cu activitati sportive

| Chelly007 a răspuns:

Hmm daca nu poti sa te lasi dintr-o data.incerca sa faci mai rar...sau gaseste-ti un alt "hobby". ca sa uiti intr-un fel.sau gandeste-te la cv ce urasti daca chiar asa iti vine.si nu te poti abtine.:dsi fereste-te sa te uiti la cv ce te-ar aminti. de ex:de femei nud sau cv de genu. pur si simplu incearca sa stai departe de chestii din astea si dandeste-te la altceva ce-ti placebig grinbig grinbig grinwinking

| DANyi a răspuns:

Chestia asta seamana cu dependenta de droguri si alcool. Nu vei putea sa te lasi dintr-o data, asa ca trebuie sa tot raresti.Trebuie sa iti alungi din cap ideea masturbarii. Gaseste-ti cat mai des diverse ocupatii in care sa te adancesti cu concentrarea. Daca ai un hobby e foarte bine. Mult noroc.Numai bine!

| carnacior a răspuns:

Da va multumesc o sa incerc da sa stiti voi baieti ca mie la 13 ani imi iese mai multa sperma ca la un om mare deci :O cand ma satisfac asa tare tacneste si un metru si curge ca apa sperma straight face e bine cumva?