| OtherNews07 a întrebat:

Salut,am facut o prostie. Mi-am cumparat pentru tigara electronica, lichid liqua cu 12 mg nicotina; eu nu am fumat niciodata si astazi cand am vapat pentru prima oara, am simtit o tarie pe gat si simteam ca ma-nec. Nu pot inhala mai mult de 0, 5-1 secunde. Spuneti-mi ce pot sa fac; sa-mi cumpar lichide fara nicotina, sau sa-ncerc pentru-nceput sa ma obisnuiesc cu asta? Ma pot obisnuii cu taria daca incerc sa inhalez mai mult?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce ai vrea sa te otravesti cu tot dinadinsul?
Unele folosesc nicotina, altele nu folosesc, dar folosesc substante chimice care sunt otravitoare.,
Deci, de ce ai vrae sa fumezi? la ce folos?

| mudokins78 a răspuns:

Nu e bun vapatul!
Îţi strică plămânii.
E mai bună ţigarea normală. Funda?

| OtherNews07 explică (pentru mudokins78):

Mudokins78 nu e mai bun fumatul decat vapatul. Tigarile electronice nu contin tutun, spre deosebire de cele normale; nu le arzi, asa ca nu mai emana cele 4000 de substante cangerigene la ardere; iar fumul e mult mai periculos decat vaporii pe care ii inhalezi atunci cand tragi din tigara electronica.

| mudokins78 a răspuns (pentru OtherNews07):

Aaaa! Ok!

| EraserHead a răspuns:

De ce ti-ai cumparat tigare electronica daca n-ai fumat pana acum?