| cleverboy459 a întrebat:

Salut.
Am inceput sa urmaresc anime-ul Attack on Titan acum ceva timp, am trecut rapid prin toate sezoanele, dar sunt multe lucruri pe care nu le-am inteles, asa ca m-am gandit sa le scriu aici, poate ma puteti ajuta voi.(Vreau sa raspunda doar oamenii care au inteles super bine povestea)

1.Care e treaba cu razboiul dintre Marley si Eldia(cel din trecut).
2.De ce urasc Marleyenii pe cei din Eldia?
3.De ce puterea titanului progenitor poate fii folosita doar de cei cu sange regal?
4.De ce a devenit Eren "villan", care e scopul lui exact?
5.De ce a ucis Eren atatia oameni prin "turtire"(am vazut in manga ca Armin ii spune la final lui Eren ca acesta devenit un ucigas in serie pentru a-i proteja pe ei) de ce mai exact sa-i protejeze?
6.Si-a manipulat Eren tatal pentru a ucide familia regala si a pune mana pe progenitor?
7.Eren a tras sforile pentru ca Dina sa o manance pe Carla?
8.Eren isi retraieste viata?

Cam astea sunt intrebarile, vreau daca se poate raspunsuri foarte detaliate, daca mai sunt si alte informatii importante(chiar si spoilere) puteti sa le scrieti, sunt foarte curios. Repet inca o data, as dori sa raspunda doar persoanele care au inteles povestea la perfectie. Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Enea_Tomita_1996 a răspuns:

Bob marley fuma iarba si elodia e moarta.

| cleverboy459 explică (pentru Enea_Tomita_1996):

Esti foarte amuzant, felicitari domnule!