| annnka13 a întrebat:

Am intrat aici pentru ca doresc sa aud diferite pareri. Mai exact, ce parere aveti despre transferul in clasa a XI-a la alt liceu?
Parintii mei considera asta ca fiind "o rusine", insa eu nu stiu sincer cat o sa mai pot purta un razboi cu anumiti profesori. Ca sa nu mai zic ca pe masura ce lucrurile degenereaza si relatiile cu colegii se inrautatesc. Pe scurt, scoala devine pe zi ce trece un calvar, si nu in sensul de "mi-e lene sa invat, nu-mi place la scoala, bla bla". Atmosfera. Mediul in care incerc sa invat, dar nu ma simt incurajata. Stiu ca niciunde nu voi gasi profesori si colegi perfecti, insa stiu ca pot incerca. ma adaptez bine la schimbari, in ciuda parerii parintilor mei care sunt terifiati de ideea de transfer.
Situatia mea actuala nu este inca atat de rea incat sa-mi doresc sa ma transfer in alta scoala cu ardoare, insa la cum decurg lucrurile nu stiu cata vreme voi mai suporta tratamentul si atmosfera. Mentionez ca eu imi doresc acelasi profil, aceeasi specializare si un liceu la fel de bun/prestigios, deci alegerea nu ar fi o problema.
Voi ce parere aveti? V-ar fi placut sa va schimbat institutia cand erati in liceu? Ati schimbat-o, iar apoi ati regretat? E chiar atat de aiurea sa te transferi?

Orice vorba buna e apreciata, multumesc! big grin

Răspuns Câştigător
| Lauraj a răspuns:

Eu cred ca daca nu te simti bine la liceul unde esti si vrei sa te transferi nu este o rusine, plus de asta incercarea moarte n-are. Deci eu zic sa te transferi daca iti doresti asta cu adevarat! Funda?

1 răspuns:
| ionut1122233 a răspuns:

E bine sa te muti la alt liceu eu mama mutat dintra 5-a la liceul de info