| Deea092 a întrebat:

Am nevoie de ajutor în legătură cu slăbitul. Am 14 ani, 1, 72 şi 76 kg. Da ştiu, wow. Am luat foarte mult în greutate vara aceasta. Am încercat să slăbesc, evident, dar până la urmă tot ajungeam să mănânc ceva dulce sau aşa. La un moment dat am început să mă înfometez. Nu am mâncat doar un măr pe zi timp de 5 zile + o sticlă de apă maree. în 5 zile am reuşit să dau jos în jur de 4-5 kg. Dar normal că după iar am început să mănânc şi m-am îngrăşat la loc. Ştiu că nu este bine ce am făcut şi nici nu o să mai fac aşa ceva niciodată. Aşa că am nevoie de nişte sfaturi. O dietă ceva. De la cineva care a slăbit cu ajutorul ei. happy mulţumesc

3 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Hmmmm frumos asa, vei ajunge o femeie in toata puterea cuvantului.Nu o uscata, nu o frijita ca sa o bata vantul.Numai incerca sa slabesti, e inutil.Si eu eram copil,aveam aceias problema, mi se parea ca sunt prea plinut, prea rotofel, babele ma ciupeau de obrajiori acum le-a cam pierit chefu de ciupit. Oricum, chestia e ca te vei trezi pe la 18 - 20 de ani ca ajungi pe la 1, 80 si 90 de kg. Spate lat, niste coapse apetisante si un fund foarte frumos conturat.Nu multi barbati au curaj sa se agate de asemenea femei. Eu am 1, 82 - 1, 85 cu 110 kg.Si eu incercam sa slabesc, dar parca degeaba incercam.Pe la 16 ani in vacanta de vara 3 luni am crescut inaltima mult si mam latit in spate, am schimbat absolut toate hainele in 3 luni happyEsti in crestere, stai linistita.O sa imi dai dreptate peste ceva timp.Cand colegele tale vor fi tot de 1, 60 tu o sa ai 1, 80 si ceva, o sa le scuipi seminte in cap. Oricum, daca vrei mai multe detalii lasa-mi o adresa de mess si iti voi explica mai multe.

| marinelmomoratoiu a răspuns:

Tu nu ai nevoie de o dieta. Poate suna cam urat dar trebuie sa muncesti. Si nu orice fel de munca, munca in caldura unde transpiri si faci miscare(nu necesita multa forta ). Poti sa mergi pe la bunici pe la tara sa ii ajuti cu fanul(iarba pentru animale). E foarte simplu dar e si obositor. Faci miscare si la picioare dar si la maini, transpirand scazi in greutate si dupa o astfel de zi incarcata o sa ai o pofta mare de mancare, mancarea nedepunandu-se ci ajutandu-te sa te dezvolti. Poti veni chiar la mine daca vrei laughing. Aceasta este metoda garantata sa slabesti. Decat sa dai bani ca sa faci miscare la aparate fara niciun scop mai bine faci ceva productiv si te si distrezi. Crede-ma e frumoasa viata la tara, intareste caracterul. happy. Repet poti veni sa ma ajuti pe mine si pe familia mea in vara viitoare daca stai aproape desigur.

| EneFlavius a răspuns:

Sa alergi! (cel putin 30 de minute pe zi, alergerare usoara )
Sa consumi apaa, destul de multa laughing, 2L e normal, in jur de 3L pe zi!