| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi.

Deci eu am 19 ani si sunt angajat la un club sportiv(ma ocup cu pregatirea fizica si fac meciuri de antrenament cu copii mai mici), lucrez destul de putin(cam 5 ore pe zi), dar faza naspa este ca trebuie sa merg in cantonament cu cei de la club si asta inseamna ca o luna stau acasa si o luna sunt plecat pentru treaba asta primesc 1, 200 lei pe luna iarna si 1, 500 lei vara.

Locuiesc impreuna cu iubita mea intr-un apartament cu chirie, eu platesc 2 treimi din cheltuieli si ea o treime(nu pot sa ii cer mai mult fiindca parintii ei nu prea au bani si plus ca este studenta si nu are timp sa lucreze)

Problema este ca sincer sa fiu ma descurc cam greu(din punct de vedere material).

Parintii mei au bani(mama e procuror, iar tata practician in insolventa), doar ca sunt foarte orgolios si nu vreau sa primesc nimic de la ei fara sa merit acel ceva.

Cum as putea sa fac mai multi bani?

Ps: Nu vreau raspunsuri la misto.
Mersi mult!

1 răspuns:
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

In luna in care stai acasa, te angajezi si la al doilea loc de munca. Undeva unde te pricepi, fireste. Spui ca lucrezi putin, asa ca ai timp. Se gasesc destule locuri unde sa poti face aceasta alternanta.