| Pamanteanul a întrebat:

Vreau salariu de 5000 de Ron pe luna aici în România ca să nu cerșesc de la parinti și sa trăiesc pe cont propriu, ca cu 2000 de ron as cerși ca am nevoie de una alta, nu doar de chirie, cheltuieli și mâncare, dar nu as vrea nici sa muncesc mai mult de 8 ore pe zi de luni pana vineri, 5000 de Ron mi-ar ajunge pentru mine singur sa ma descurc pe luna. Ce as putea face? Dacă as avea prieteni și iubita mi-ar mai trebui încă vreo 7000, deci 12.000 în total pe luna înțelegeți? Sunt om realist și nu vreau nici sa cer de la banca bani ca mai apoi sa am de muncit gratis ca să dau dobanda...

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Eu am o fosta vecina care are 2 joburi ea si 2 joburi barbate-su.
Amandoi aduc in casa cam 20.000 de roni pe luna. Barbate-su castiga un pic mai mult ca ea, ca-i seful.
Ea imi spunea ca: numai un om puturos poate sa afirme ca nu are de munca si nu poate castiga mai mult, cand ea si barbate-su erau dovada vie ca se poate castiga prin munca cinstita si modesta, destul de bine.

Tu vrei 5000 de roni de luna, doar pentru 8 ore de munca necalificata?
mai ia-ti un job, daca nu ai fost capabil sa ai calificari inalte sau sa faci munca mai bine platita. Nu-i rusine sa mai muncesti inca 2-3 ore seara, sau in weekend si sa-ti rotunjesti banii, asa cum afcem toti oamenii care dorim sa realizam ceva in viata, sa ne platim imprumuturile banacre si sa traim omeneste.

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, iti iei 2-3 joburi si lucrezi, ca sa castigi atata, daca nu ai facultati, doctorate si alte calificari inalte, sa-ti permita sa aplici pentru joburi f bine platite.

| Pamanteanul explică (pentru Violleta2022):

Te rog frumos sa ma înțelegi, am zis 1 job și 8 ore de lucru pe zi de luni pana vineri, hai și sâmbătă, dar vreau și eu 5000 de Ron pe luna, cu 2000 de ron plătesc chirie cheltuieli și mănânc singur și îmi iau role de bucatarie, atât, înțelegi, iar eu am nevoie de încă 3000 de lei sa ies în oraș, sa îmi cumpăr haine, sa merg și eu la o cafea la terasa, sa îmi repar una alta, sa îmi cumpăr câte o matură, un burete pentru vase, sa îmi iau un medicament...

Era sa plâng de neputința azi ca nu pot avea banii necesari adică 5000 de Ron, e foarte greu, și nu vreau sa cer la nimeni

Sunt sincer și nu mi-e rușine sa ma plâng cu ce simt

| Pamanteanul explică (pentru Violleta2022):

Eu chiar nu știu cum trăiesc unii cu 2000 de ron pe luna și mai au și nevasta casnica acasă și stau și în chirie, la naiba, ce mănâncă, pateu gol

| suntserios a răspuns (pentru Pamanteanul):

Si ce te opreste sa te specializezi intr-un domeniu si sa ajungi sa castigi 5000 lei?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Pamanteanul):

Eu am o fosta vecina care are 2 joburi ea si 2 joburi barbate-su.
Amandoi aduc in casa cam 20.000 de roni pe luna. Barbate-su castiga un pic mai mult ca ea, ca-i seful.
Ea imi spunea ca: numai un om puturos poate sa afirme ca nu are de munca si nu poate castiga mai mult, cand ea si barbate-su erau dovada vie ca se poate castiga prin munca cinstita si modesta, destul de bine.

Tu vrei 5000 de roni de luna, doar pentru 8 ore de munca necalificata?
mai ia-ti un job, daca nu ai fost capabil sa ai calificari inalte sau sa faci munca mai bine platita. Nu-i rusine sa mai muncesti inca 2-3 ore seara, sau in weekend si sa-ti rotunjesti banii, asa cum afcem toti oamenii care dorim sa realizam ceva in viata, sa ne platim imprumuturile banacre si sa traim omeneste.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Înțelegem ce vrei, doar că nu ești realist.

| Freya1 a răspuns:

Fa o facultate într-un domeniu din care se castiga si ii vei primi.
Plus ca faza cu iubita si tot restul e aiurea.Adica probabil munceste si ea, iar daca nu o face nu cred ca ar trebui să aibă pretentii la mai mulți bani.

| Catrice a răspuns:

Dacă asta e realism, atunci nu știu ce înseamnă să visezi cai verzi...
Asta e, te faci noul Isărescu și poate câștigi atâthee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai succes. Atâția oamenii se descurcă cu banii ăștia la o familie întreagă, iar tu zici că abia îți ajung singur. Trist.

| Pamanteanul explică (pentru anonim_4396):

Pai nu îmi ajung, decât sa dau pe chirie cheltuieli și țigări pentru mine, unde e mâncarea mea și toate celalalte? O familie întreaga? What? Familie de păsări sau de oameni?

| florin926481f a răspuns (pentru Pamanteanul):

Ti a placut scoala? Cred ca nu
Ai facut o facultate? Probabil nu
Ai trait la ai tai acasa cu 2000 lei pe luna? Sigur nu
Fumezi? sigur ca da(400+lei pe luna)
Pui intrebari idioate pe TPU? Da
Concluzia e ca pe langa ca esti un nimeni ca sa nu spun altfel mai si vrei salariu de 5000ron.

| nyoentox2002 a răspuns:

Onlyfans? glumesc!
Dacă ai ajunge artist sau inginer de sunet ai câștiga bine dar trebuie sa investești!

Răspuns utilizator avertizat