| Gaby01X a întrebat:

Salut,am nevoie de putin ajutor in legatura cu creatina.

Am 65 kg si 1, 80 si vreau sa stiu cate grame ar trebui sa consum pe zi.
Eu m-am apucat de astazi sa consum creatina, n-am mai facu faza de incarcare, si iau 3g inainte de atrenament cu 30 min si 3g dupa atrenament, e bine pentru greutatea mea?
Eu am inteles ca se ia in mod normal intre 10-15g pe zi.
Iar in zilele de pauza cam cate g sa iau?

2 răspunsuri:
| JohnnyWylde a răspuns:

Tipule la 1'80 si 65 de kg esti slabut. Ai grija cu creatina.

| yovlad a răspuns:

Ia 10gr de creatina cu 50 gr de dextroza cu 30 minute inainte de antrenament, in zilele fara antrenament ia tot 10gr creatina si 50 gr de dextroza pentru mentinerea nivelului de creatinina ridicata. Funda?