| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am nevoie sa ma angajez rapid. Am terminat o facultate insa la indemnul parintilor si nu voi reusi sa profesez in asa ceva pentru ca nu ma pricep deloc. Credeti ca ma vor angaja la ceva gen Mega sau Profi daca nu am experienta?

Răspuns Câştigător
| anonim3248 a răspuns:

La Mega te angajează ca și casier.

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Mai nimeni care iese din facultate nu stie nimic fara practica.In locul tau nu m-as descuraja chiar asa, ci as incerca sa intorc situatia in favoarea mea.Cred ca este o risipa sa ai sansa la un post bun care necesita facultate terminata si tu sa alegi un post pe care il poate face cineva care la studii trece liceu si atat.

Mna, depinde de tine. Orice alegi, succes.

| pufulescu0o a răspuns:

Scuza-mi curiozitatea dar despre ce facultate este vorba?
Cum sa spui ca nu te pricepi deloc? Si la ce sa te pricepi, ce ai terminat acolo?
Exemplu tampit : daca ai terminat facultatea de mecanica nu poti sa fii un Ferdinand Porsche a doua zi dupa examenul de licenta, si nimeni nu se asteapta la asta!