| anonim_4396 a întrebat:

Salut,am niste probleme și caut un sfat poate reușesc să le rezolv, am 22 de ani, de ceva timp au venit niste probleme peste familia mea care m-a afectat și pe mine inclusiv!
Frate-miu s-a îmbolnăvit după ce a venit cu cumnata mea din străinătate și a avut nevoie de operatie urgentă, nu aveau niciun ban fiindcă operația costa aproape 20 de mii de lei și a trebuit să fac un gest bun și mi-am vândut mașina pentru a-i salva viața,având nevoie urgent de bani nu aveam încotro fiindcă nu voiam sa îl am pe conștiință,o bucată de timp a fost multă suferință în casă, au venit și lipsuri mari de bani din cauza prețurilor și a tot ce se întâmplă în ziua de azi scumpiri,bănci,etc. în plus eu îmi ajut și părinții fiindcă au datorii mari in bănci dându-le tot salariul daca nu as face i-aș avea și pe ei pe conștiință.
Problema că mă simt ca o roșie stoarsă! Dar nu le pot zice asta lor! Simt că aș vrea să fac și eu ceva cu viața mea și nu mai reușesc deoarece am aceste blocaje,pe ei trebuie să îi ajut,pe frate-miu l-am ajutat, în plus eu am eșuat și la școala de șoferi nu am mai luat traseul din cauza problemei cu frate-miu! Simt că pentru mine nu fac nimic și parcă aș fi o vacă de muls dar simt câteodată că nu mai pot! Vreau și eu să mă bucur să mă împlinesc!
Acum frate-miu din cauza că femeia lui e una ce-i plac banii și e rea îl controlează cu totul și ne ignora pe mine și pe părinți a creat discordie in familie.
Fiindcă eu le-am cedat camera mea când au venit că nu aveau unde sta după un timp era timpul să plece și ei să muncească sa se duca in chirie după ce fratemiu s-a operat,dar ea nu prea părea că vrea să îmi dea înapoi camera pâna a făcut mama scandal sa vina să își ea lucrurile că nu mai puteam sta cu tata în aceeași cameră!
Plus că neamurile ei am înțeles că se ocupa cu rele, vrăji și treburi necurate fiindcă de ceva timp visez numai urat, mai mereu se iscă certuri, săracie, probleme etc ei sunt indieni!
Aș pleca în străinătate chiar daca nu am mai fost niciodată eu cred că mă voi descurca.
Fiindcă am rămas absolut chel din punct de vedere financiar!
Și vreau și eu să îmi fac viața sa fiu și eu în rând cu cei de vârsta mea! Niste sfaturi pot primi de la voi? Vreau sa scap de tot balamucul asta! Nu mai suport!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa nu regreti niciodata ca ai vandut un lucru inutil ca sa salezi viata fratelui tau. spun inutil, pentru ca nu ti-ai luat permis si se pare ca nu ai sanse sa-ti iei, odata ce ai picat examenul, care apropo, a fost din cauza ta, nu a altora, ca la examen scrii ce ai invatat iar la traseu aplici tot ce ai in capul tau, nu al altora.
Maturizeaza-te un pic si invata sa-ti iei respnsabilitati, ca nu-i nimeni vinovat decat tu, daca ai picat examenul de soferie.
dar asta nu mai conteaza cum, ca estid estuld e mare si poti sa faci bani, mai ales ca esti santos.
Statul cu parintii nu se mai cade, ca ai 22 de ani, deci poti sa te muti singur sau cu prietenii si sa-ti faci viata asa cum iti place.
Sincera sa fiu, chiar nu vad nici un balamuc in viata ta, acum ca toate s-au asezat la locul lor.
In ce privesc farmecele, ma asteptam sa fii barbat, nu copilas mic cares a crezi in asemenea prostii.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am înțeles că se ocupa cu rele vrăji și treburi necurate.
Adică? Crezi tu că ei au tehnici cu care să influențeze viața ta de la distanță? Ar fi interesant să fie așa, dar nu prea există așa ceva. Visele sunt videoclipuri create de creierul tău.
Fiindcă am rămas absolut chel din punct de vedere financiar!
Adică, cum, mai exact?