| alien134340 a întrebat:

Salut, am noate proaste la scoala precum ar fi 7, 8, 9 si cum as putea invata mai usor si sa iau note mai mari caci nu-mi place sa invat noaptea tare, tare...ma >>ajutati!?

2 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Pai stii,ca sa iei note bune trebuie sa inveti, sa te straduiesti, nu exista nicio fromula magica care te va scuti de invatat.Si 8 si 9 nu sunt note proaste, depinde si de materie.Si cine spune ca trebuie sa inveti noaptea?
Fa-ti mereu temele in ziua in care le primesti si, cand profesorii te anunta ca o dati test, de obicei iti spun si din ce lectii si pur si simplu inveti acele lectii.

| 024861897 a răspuns:

Ca sa ai note bune trebu sa jertfesti putin timp din joaca, mai putin cu prietene si sa repeti cit mai mult si nu pur si simplu asa ca trebuie, da din dorinta si placerea ta (repetitia este mama tuturor stiintilor)