| savaxd2 a întrebat:

Salut, am o intrebare. Am 17 ani, sunt din Bucuresti si imi caut ceva de munca, nu mai stau cu parintii mei si trebuie sa ma descurc cumva. Ideea este ca inca nu am terminat liceul. Ma uitam pe internet cu locuri de munca dar nu stiu ce sa zic. Astept niste sfaturi, multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

E o idee chiar foarte bună să te angajezi. Și eu am început să mă angajez tot de la vârsta pe care o ai tu acum. E bine că ai decis să îți câștigi singur bani.

| savaxd2 explică (pentru OnuOnulică):

Si poti sa ma ajuti cu un sfat? Unde sa ma duc, o ocupatie pentru inceput?

| OnuOnulică a răspuns (pentru savaxd2):

Pentru început lucrezi cu ziua pe la oameni. Dacă stai la țară e și mai bine poți găsi mai ușor de muncă. Ajută oameni prin gospodărie contra cost.

| GoldandSilver a răspuns:

Daca vrei sa muncesti in timpul liceului, iti recomand un job part-time(maxim 3-4h/zi). Ai putea incerca sa fii distributor pliante daca ti-ai dori, alte joburi nu imi vin in minte, ai putea cauta pe net joburi part-time (elevi). Mult noroc si sper sa-ti gasesti de lucru. Daca reusesti sper sa-ti organizez timpul astfel incat sa mai si inveti!