| anonim_4396 a întrebat:

am o mare problema...si am nevoie de bani. stiu ca veti zice sa le cer partintiilor dar nu doresc sa fac acest lucru...am 14 ani si nu prea stiu ce pot face sad stiu ca de la 16 ani te poti angaja in diferite locuri dar acum nu stiu. Astept cat mai multe sfaturi!

3 răspunsuri:
| moldovan62 a răspuns:

Eu cred ca la vastra ta ar trebui sa vorbesti cu parinti or ce problema ai avea ca eu nu cred ca prieteni sau nu stiu cine te va ajuta in afara de parinti tai.

| Iulia_6898 a răspuns:

Pai eu am 14 ani si nu ma plang de bani, deoarece pot spune ca amo situatie buna, insa mi-am gasit o preocupare sa zicem. M-am facut reprezentant metropolitan, te poti face si avon, etc

| LiveYourLife a răspuns:

Poi suma de bani e chiar asa de marE?
cere de la un prieten si apoi ii strangi si inapoiezi baniiwinking

Oricum esti prea tanar(a)sa te angajeziwinking

Dar totusi incearca sa ceri parintilor poate iti dau baniwinking