| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o problema, acum fac scoala de soferi, am facut cam 6-7 ore si eu nu ma descurc la viraje, ba prea la dreapta, ba prea mult la stanga si cand merg drept pe drum trag spre partea dreapta mai mult si nu stiu ce sa fac, ma cam stresez, am 20 de ani si nu am condus inainte de scoala de soferi niciodata.

3 răspunsuri:
| Alverto a răspuns:

Salut
Ce îți recomand e sa exersezi pe camp cu mașina. Ce mai poți face e sa urmărești multe tutoriale pe YT și să faci chestionare auto. Cel mai bun canal pe română este Doctor De Permise.

| alili45 a răspuns (pentru Alverto):

Sustin Doctor de Permise.Am invatat multe de la el, e un instructor de nota 1000 si, pe langa asta, un bun mentor.

| CassiusAlexander a răspuns:

Eu mai mult am învățat să conduc de pe tutoriale YouTube decât de la Instructor. Ce să faci, asta e realitatea. Instructorii stau pe telefoane, flirtează cu eleve(dezgustător), scriu Whatsapp-uri, iar apoi fac mare scandal și bagă frâne agresive când faci vreo prostie. Omule, în joaca asta ești cam pe cont propriu. Instructorul are un business, vrea să își ia banul, puțini au interes să te învețe cum să circuli.