| imfromforungnam93 a întrebat:

Salut, Am o problema am de invatat pentru luni la teza destul de mult (Fizica) definitii, n-am invatat nimic tot semestrul dati-mi si mie cateva sfaturi ca sa retin repede, fara sa stau sa citesc de 100 de ori va rog! happy Multumesc FUNDA!

2 răspunsuri:
| Madalinaoanna a răspuns:

Mha eu zic sa copiezi unele definiti poate 5 sau 4 pe ala care sti ca ati stat mult la o lectie probabil alea sunt mai importante...si repetale macar de 3 ori si poate rezolvi ceva!

| cLaudioasa a răspuns:

Stii cum invat eu?laughing
nu ma apuc sa citesc ...ca oricum numi sta mintea acol laughing
scriu pe foaie de ex un exercitiu sau o definitie apoi o scriu inca odata dar sa fii concentrat la definite apoi inchizi caietu si o rescrii din nou sa vezi ce ai retzinut big grin
bafta!batting eyelashes