| Lewandowski a întrebat:

De cateva luni sunt foarte stresat cu scoala! Am foarte mult de lucrat si de invatat si desi sunt o persoana care pridne lucrurile destul de repede, simt ca numai pot retine nimic! Totul ma streseaza, temele sunt multe, iar eu nu am timp sa mai fac nimic! Va rog sa-mi dati cateva sfaturi ce as putea sa fac?

8 răspunsuri:
| Seepty a răspuns:

Mai taie din teme laughing trebuie neaparat sa le faci pe toate?

| Lewandowski explică (pentru Seepty):

In cea mai mare parte da...

| Solitude15 a răspuns:

Inainte de a face temele trebuie sa te odihnesti vreo ora 2

| Lewandowski explică (pentru Solitude15):

Pai ideea e ca daca m-as mai si odihni... timpul ar fi si mai scurt...

| xGreenSmokex a răspuns (pentru Lewandowski):

Dar tot trebuie sa te odihnesti altfel o sa faci POC

| MoarteaLaConserva a răspuns:

Organizează-ți timpul, când simți că nu mai poți ia o pauză și fă activități relaxante, care nu solicită multă atenție, dormi, ieși afară, orice.

| xGreenSmokex a răspuns:

Mda... si eu am trecut prin aceasta perioada. fac vreo 5 meditatii si e super greu; termin pe la ora 7 si apoi ma trezesc foarte devreme. ma durea creierul laughing
dar o sa treeaca. trebuie sa-ti gasesti timp pentru a te odihni. happy