| anonim_4396 a întrebat:

Hey!
Am si o problema. Diriginta mi-a spus ca o sa ma asculte in urmatoarele 2 saptamani ca sa-mi maresc media la matematica pentru ca in teza am luat 6 si nu am niste note prea bune la mate.Problema este ca nici macar nu ma asculta din definitii,care le pot toci in cateva ore,ci din probleme! Sunt varza la probleme, nu stiu sa fac nimic.Ma mai scoate si la tabla, ca sa ma fac de ras de tot.Eu as vrea sa-i spun sa nu ma asculte, sa-mi iasa 7 sau cat imi iese si gata.Dar am 4 note si tot trebuie sa ma asculte.Pe de alta parte ma mai asculta si la fizica, unde imi iese media 5 momentan,si acolo sunt varza.
Cum as putea sa invat toata materia din semestrul asta in doar un weekend? Sfaturi, ceva sa invat mai repede si sa stiu sa fac probleme.Sunt in clasa a 6-a.happy

1 răspuns:
| ionut17mihai a răspuns:

Cel mai bine e sa-ti rogi un prieten care stie sa faca probleme. Apoi il rogi sa te invete. Daca ti-e rusine roaga un parinte.Succes