| Fantasy991 a întrebat:

Am o problema cu aparatul foto si chiar nu stiu cum sa o rezolv! am nevoie de niste ajutor! situatia este urmatoare: cand vreau sa descarc pozele din aparat(Nikon D70) in laptop(windows 7) pozele nu sunt recunoscute, adica cand vreau sa le deschid, incerc cu orice program si nu merge, nici macar in paint! Cand vreau sa le accesez imi apare urmatoarea afirmatie:´Windows Photo Viewer can't open this file because either photo viewer doesn't support this file format or you don't have the latest updates to Photo Viewer´´ mentionez ca am incercat sa downloadez de pe google cateva upgradeuri insa nu am gasit nimic! va rog daca ma puteti sa ma ajutati dar va mai trebuie informatii raspundeti intrebarii si eventual mai dau cateva date necesare! Multumesc mult pentru intelegere!

1 răspuns:
| SasNetRomania a răspuns:

Instaleaza irfanview si uita-te cu ele, daca nici asa nu merge, uitate la extensia unei poze facute click dreapta poperties daca nu e jpg sau jpeg, este alta denumire sau deloc pur si simplu FILE, este de la aparatul foto, dai o formatare si un reset la setariiel din fabrica din meniu.
succes!
Contact:
Skype/Mess: sas.samp
Email: sasn3t@gmail.com