| SilviuD2015 a întrebat:

Am o problema cu prietena (din nou sad ). O prietena de a ei i-a aratat niste mesaje care erau la caterinca si ea le-a crezut si acum nu mai stiu cum sa scot camasa ca nu vrea deloc sa ma ierte pentru acele mesaje (nu erau despre ea) dar acea prietena a ei tot ii spune ca o insel si alte chestii. Ce sfat imi puteti da? (Mentionez ca a incercat si un prieten de al meu sa discute cu ea, dar degeaba). Funda pentru cel mai bun raspuns

6 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Fa-i o surpriza placuta.scoate-o in oras sau la o cina romanticasurprise
fa ce-i place o zi intreaga

| NH4OH a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Dragostea nu se cumpără.

| NH4OH a răspuns:

Bună.
Păi. eu aș zice să-i demonstrezi prin fapte că o iubești cu adevărat. Petrece-ți mai mult timp lângă ea, se va simți în siguranță lângă tine și asta îi va plăcea. Iubește-o cum îi place ei, doar tu ești cel ce o cunoaște, nu noi.
Demonstreză-i pin fapte, nu dulcegării și nu-i cumpăra lucruri care sunt frumoase cu gândul că te va ierta. Dacă e fată deșteaptă și îi faci asemenea lucruri o să te lase baltă pntru totdeauna așa că. dă-i drumul timpului. Stai cu ea o zi întreagă, du-te la ea, invit-o undeva. dacă zice să o lași în pace sâcâi-o și mai tare și spune-i că ții la ea și că o iubești. Arată-i că-ți pasă, dacă chiar îți pasă.
Baftă. Fundă?

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru NH4OH):

Asta am zis si eu, dar mai pe scurthappy.nu reiese din afirmatia mea de mai devreme, cum ca dragostea se cumpara.o zi buna!

| CBogdannnnn a răspuns:

Eu sunt tipul mai pesimist,scuze daca o sa te demoralizez,dar daca o fata nu are incredere in tine cand tu spui adevarul,poate nu merita
Totusi,daca vrei sa incerci cu ea,incearca sa faci gesturi frumoase, modeste, dar regulat
Incearca sa ii cumperi o floare din cand in cand, o cutie cu bomboane, etc. Poate o scoti si la o cina(DAR NU O SHAORMA PENTRU NUMELE LUI DUMNEZEU)
Pace o/

| lllanonimalll a răspuns:

In primul rand, daca vezu ca se supara nu mai scrie mesaje,, la panarama" si fi foarte atent. Mai ales daca prietena ei cea mai buna nu te place. Dar depinde, nu ai zis ce fel de mesaje. Are tot dreptul sa aleaga daca ramane cu tine, dar nu renunta. Scrie-i mereu mesaje gen,, scuze." si nu o contrazice, ci da-i dreptate.,, ai dreptate, am gresit. Dar stii ca sunt doar al tau" sau ceva de genul. Nu renunta si va fi okwinking