| Damnnn a întrebat:

Salut, am o problema cu timiditatea.
Intrebarea e cum sa fac sa bag fete in seama? Nu e vorba ca nu pot vorbi cu fetele dar nu pot sa incep o discutie cu ele, in schimb daca incepe o fata discutia cu mine pot duce discutia lejer cu ea, pot gasi subiecte si altele insa doar daca ea incepe discutia, in schimb daca trebuie sa incep eu discutia mie imposibil (asta nu se aplica la cunostinte/amice).

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Observi ca pe TPU tu ai inceput conversatia...Mai exact de la ce vine timiditatea? Din teama de a incepe o conversatie cu un subiect care sa nu fie prea placut? Din teama de a nu fi considerata prost prin ceea ce ai spus? Vrei sa scapi de timiditateata, am vazut ca spuneai ca timiditatea nu se aplica la cunostinte, amici, deci oameni cu care poti fi tu insuti.Care e diferenta intre amici, cunostinte si restul? Dupa cate vad ai mai multa incredere in spusele tale cand vb cu cei dragi, deci poate daca ai incerca sa ai o fire mai prietenoasa, cu incredere in vorbele sale poate ai reusi sa scapi de timiditate.

8 răspunsuri:
| neca a răspuns:

Ok incearca ceva de genu
tu:hei nu urasti momentele astea cand e liniste si nu avem ce discuta

| Damnnn explică (pentru neca):

Suna bine happy

| neca a răspuns (pentru Damnnn):

Funda?
terog frumos

| GirlLăvHell a răspuns:

Pai eu zic sa vorbesti cu tine insati si sa-ti spui ca poti sa intri in vorba cu o fata...repeta chestia asta o sa prinzi curaj happy

| Damnnn explică (pentru GirlLăvHell):

Interesant mod de a gandi, desi cred ca mai bine ar suna "pot sa fac asta" laughing mersi pentru idee.

| GirlLăvHell a răspuns (pentru Damnnn):

Poti sa zici cum vrei oricum vorbitul cu tine insuti ajuta foarte mult happy

| adaadinutza a răspuns:

Fii tu insuti :*

| Damnnn explică (pentru adaadinutza):

Adinutza e mult mai greu de facut decat de zis din pacate laughing