| Chrischan a întrebat:

Salut am o problema.
De 2-3 anii am acnee severa. Am inceput sa iau tratamente acum 1-2anii, chiar si acum iau dar fara nici un efect. Pe fata aveam acnee doar in zona gurii si pe frunte (aveam parul pe frunte, cand nu l-am mai tinut asa, au disparut si acneea ). Acum am acnee pe bujori (nici nu stiu cum se mai numesc), pe o parte e mai grav deoarece pun mana si simt cum este umflat sub piele de 3ori mai mult ca la suprafata. Fata mea e mereu unsuroasa. Am inteles ca daca ai un stil de viata sanatos iti trec, deja m-am apucat dar nu 100%, in scurt timp o sa ma las de carne si tot ce are grasimi.
Intre timp vreau sa va intreb aveti vreun medicament care a mers la voi?

1 răspuns:
| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, uneori, tenul nu poate fi unsuros gras doar pentru ca mananci gras sau carne. Asa este tipul tau de ten mai gras. Altii au tenul mult mai uscat sau mediu. In privinta acneelor, te-as sfatui sa mergi la un medic drematolog, care te poate consulta, si iti va zice mai bine, de ce ai acele acnee.