| nushlol a întrebat:

Salut, am o problema, de ceva timp realizez ca oamenii se uita cam ciudat la mine, eu fiind din Italia. Sunt creola la culoarea pielii si încep sa ma simt nasol deoarece mama e alba, tata e alb, doar bunicul meu e creol, ca și el e din Italia, ce sa fac?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea sainveti, ca-n felul asta vei avea suficienta inteligenta ca sa ignori un lucru atat de nesemnificativ.

| anonim3247 a răspuns:

Să nu faci nimic și o să te obișnuiești cu uitatul oamenilor la tine și nu o să te mai deranjeze.

| sammie a răspuns:

Să nu-i bagi în seamă pe cei care te deranjează în mod fizic, verbal sau psihic. Pur și simplu ignoră-i sau încearcă să pari drăguț ca apoi persoanele să vadă că nu contează cum arăți ca să spui și cine ești pe interior. Asta ne face pe noi diferiți și speciali!

| VelicanEmilia a răspuns:

Ignora-i!
Nu cred ca as numi-o "ciudat", mai degraba as spune ca pari exotica pentru ei, ceva nou, nemaivazut.
Am o cunoștință, e casatorita cu un barbat de culoare.
Ei locuiesc in Anglia dar vara vin si prin zona noastra.
Intr-o zi s-au plimbat pe strada si absolut toate babuțele ieseau din ograda sa se mire de acel om, pentru ca ele nu mai văzuseră asa ceva decat la tv.
Tu fiind creola, sigur esti si foarte frumoasa, asa ca nu o lua ca pe un semn rau, ci ca pe o calitate.
Esti speciala, fata!

| nushlol explică:

Sa știi ca 60% din popatia din Italia sunt creolii sau brunetii