| FlorinKa a întrebat:

Salut
am o problema de l o vreme/a fost o perioada cand am fost terorizat de un tip de 23 de ani cand eu aveam 16 si de atunci nu imi mai gasesc linistea/tipul era genul care cauta cearta si care a reusit sa baga ca lumea frica in mine//de atunci de ex daca imi suna telefonul si nu recunosc numarul ma panichez sau am avut o perioada cand credeam ca sunt urmarit/intrebarea mea stiu ca suna ciudat dar Cum scap de frica asta?

2 răspunsuri:
| PicOlo_6732 a răspuns:

Deci happy este normal dar la vrsta de 16 ani... iti dau niste sfaturi:1. nu conteaza ce varsta are trebuie sa ai incredere in tine.
2. nu te simti urmarit distreazate, uitate la lucruri frumoase daca o sa vina cineva n-are cum sa dea in tinewinking
3. umbla cu un prieten 2 si raspunde la telefon cu tupeu daca te ia datare injural un pic asawinking nai ce sa patestiwinking

| PicOlo_6732 a răspuns:

1. ai incredere in tine
2. unmba cu 1, 2 prieteni3. raspunde la telefon cu tupeu daca te ia tare injural
3. ai incredere in tine oriunde mergi ca nu o sa ti se intample nimicwinking daca e sa te abta frumos call 112 il ia la sectie ii da vreo 3 pulane si amenda si nu se mai ia de tinewinking