| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Salut, am o problema. Imi place de o fata, ne-am tinut de mana, ne-am imbratisat etc(nu ne-am sarutat). Am intrebat-o "Vrei sa fi iubita mea?", ea a spus"Nu pot sa iti dau un raspuns acum." Ce inseamna asta? Oare vrea sa fie cu mine? Ceva sfaturi ar fi de mult ajutor.

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

I-ai SCRIS? Lucrurile astea se spun in fata, nu prin scris!
Oricum, nu ti-a spus ca nu. Daca nu te vedea ca pe un potential iubit, ti-ar fi spus clar ca nu. Mai degraba este un "da, dar nu asa de repede". Ai sanse. Parerea mea este sa faci exact ce ti-am spus in celalalt raspuns.
Si NICIODATA nu faci cuiva declaratii decat fata in fata!

8 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Nu se intreaba direct. Nu mai deschide tu discutia asta. Poti fi refuzat chiar daca te place.
Vorbeste mai departe cu ea, iesiti impreuna, strange relatia cu ea. Invit-o sa iesiti in doi, fa-o sa rada, fii interesant. Fa-i complimente discrete.

| UnAltAnonimCelebru explică (pentru SkyPilot):

Acum dupa ce i-am scria, parca m-am descurajat putin, oare mai am sanse cu ea? Nici nu mai stiu cum sa incep o discuție.

| UnAltAnonimCelebru explică (pentru SkyPilot):

Mersi pentru sfaturi, acum parca am prins curaj.

| UnAltAnonimCelebru explică (pentru SkyPilot):

Puteti sa imi mai dati cateva sfaturi?

| SkyPilot a răspuns (pentru UnAltAnonimCelebru):

Cred ca esti pe calea cea buna, nu ai de ce sa schimbi ceva.
Arata-ti interesul pentru ea, da-i atentie. Fii curat si politicos. Evita certurile, evita sa ii spui lucruri negative despre ea, lasa-i intotdeauna loc sa se retraga cand incerci ceva nou.

| SkyPilot a răspuns (pentru UnAltAnonimCelebru):

I-ai SCRIS? Lucrurile astea se spun in fata, nu prin scris!
Oricum, nu ti-a spus ca nu. Daca nu te vedea ca pe un potential iubit, ti-ar fi spus clar ca nu. Mai degraba este un "da, dar nu asa de repede". Ai sanse. Parerea mea este sa faci exact ce ti-am spus in celalalt raspuns.
Si NICIODATA nu faci cuiva declaratii decat fata in fata!

| AlexDarius3 a răspuns:

Înseamnă cu nu ştie acum, ai răbdare că se mai gândeşte ea, în general nici nu cred că o să mai poata să doarmă după ce i-ai zis astawinking.

| UnAltAnonimCelebru explică (pentru AlexDarius3):

Deci...intr-un fel ma place si ea?

| AlexDarius3 a răspuns (pentru UnAltAnonimCelebru):

Din cele spuse mai sus posibil.