| Iulianshh a întrebat:

Salut, am o problema. Ma spal foarte des pe maini, pe orice pun mana imi vine sa ma spal pe maini, ce pot face ca sa nu ma mai spal asa des? Va rog dau funda

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Este cam greu dar gandeste-te ca daca nu pui mana pe fata si nu mananci astfel, e ok sa nu te speli pe maini.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se numește tulburare obsesiv compulsiva, și nu prea poți controla aceste gânduri fara medicamentație sau psihoterapie cognitiv comportamentala.
Trebuie sa înțelegi că tu trebuie sa îți controlezi mintea, conștiința, gândurile nu ele pe tine.

| Iulianshh explică (pentru anonim_4396):

Pana acum am avut si ganduri dar au mai disparut, am fost la pshiolog