| Yumeno a întrebat:

Salut..am o problema si nu stiu cum sa o rezolv sad ..deci acum 2 zile m am certat cu cel mai bun prieten al meu si nu stiu dc nu vrea sa ne impacam sa nu ne mai certam. vorbim pe skype dar el ma ignora broken heart.tin foarte mult la el, ce sfaturi imi dati ca sa ma impac cu el?

Răspuns Câştigător
| xDiana a răspuns:

Buna..chiar daca te ignora pe skype, el citeste ce ii scrii..eu zic sa iti recunosti greseala, sa iti ceri scuze, sa ii dai dreptate..sa ii spui ca ai realizat ca a fost o greseala sau ceva de genul acesta(depinde despre ce este vorba)..chiar daca tu stii ca nu a fost vina ta. spune ca a fost vina ta, ca ai inteles si ca iti pare rau..foloseste cuvinte care vin din inima, pentru ca le va citi si va intelege intr-un final ca este o prostie sa se certe cu tine.Eu cred ca o sa va impacati. daca chiar iti este prieten bun o sa te ierte..pentru ca asta fac prietenii..se ajuta intre ei si lasa de la ei.dar daca nu o sa va impacati e clar ca el cauta un motiv de cearta, ca vrea sa incheie totul.iar tu nu poti face altceva decat sa ii respecti decizia si sa incepi sa iti alegi prietenii mai bine.Multa bafta! Sper ca te-am ajutat!

| Yumeno explică (pentru xDiana):

Mi am cerut scuze deoarece eu nu sunt orgolioasa...inca de cate ori mi am cerut crying
oricum tot iti dau funda

| Yumeno explică (pentru xDiana):

E vina mea oricum sad

| Yumeno explică (pentru xDiana):

Tin prea mult la el ca sa ramaneam certati

| xDiana a răspuns (pentru Yumeno):

Multumesc pentru funda! ..ai rezolvat ceva?

| Yumeno explică (pentru xDiana):

Da...ne am impacat pana la urma love struck

| xDiana a răspuns (pentru Yumeno):

Ti-am zis eu! ..ma bucur pentru tine!

8 răspunsuri:
| MakoMory a răspuns:

Ceva de genul mi s-a intamplat si mie. Un prieten care te lasa balta nu merita...stiu ca e greu sa renunti la un prieten bun...dar uneori nu mai exista o cale de mijloc

| terrah a răspuns:

Puff puff pass