| king992 a întrebat:

Salut.Am o vecina care urla in timpul zilei destul de mult.Are si o fetita mai mica si am auzit ca si la ea urla.As putea chema politia daca continua sa urle? Mentionez ca am fost la ea si i-am spus sa nu mai tot urle.Dau funda pentru raspunsul corect

5 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Cu telefonul înregistrează când urlă la fetiță, apoi mergeți cu înregistrarea la protecția copilului și faceți reclamație.
Degeaba faceți reclamație la poliție. În afară de amendă nu îi face nimic, apoi veți avea probleme cu femeia respectivă. Așa prin protecția copilului, va fi potolită, căci altfel i-ar putea lua fetița.

| GrigoreVarlam a răspuns:

Da, poti sa chemi politia pentru deranjarea linistii publice.

| Kerre a răspuns:

Daca afli ca urla la acea fetita atunci poti anunta politia pentru agresivitate asupra copilului, poti chema politia si daca face galagie multa cam dupa ora 22:00 pentru deranjarea linistii publice.

| AlexDarius3 a răspuns:

Da, pentru deranjarea linistii publice dupa ora 10 si chair pentru agresitivatea asupra copilului daca plange mereu cand urla. Posibil sa ai nevoie si de o davada ca parerea veciniilor. Mult noroc!

| Atim a răspuns:

Doar in situația in care "urla" la fetiță atât de urât încât să para ca o agresează, dacă nu, doar dupa ora 10 seara ai putea-o reclama pentru deranjarea liniștii publice, dar de regula treaba asta se aplica pentru ăia care dau muzica tare, despre urlete nu știu ce sa zic