| oVeveritzaDulcexD a întrebat:

E vorba despre o poveste incurcata. Deci, sa incepem cu inceputul laughing Verisoara mea, sa o numim x laughing e in scoala cu mine, in clasa a VI-a. De saptamana trecuta cam de joi-vineri un baiat (il numim y) i-a spus ca o place, fiind in clasa a VII-a. Acum x nu mai stie ce sa faca. X nu il place pe y, dar totusi tine la el ca la un prieten nu l-ar vedea iubit si ii e mila de el sa ii zica NU in fata. Daca ar zice DA la propunere, X si-ar bate joc intr-un fel de Y si X nu vrea asta. X si Y au mai iesit cate putin impreuna afara, cu alti prieteni. Y o mai imbratiseaza, mai face o incercare de pupic da isi cam ia bataita. Dar nah. daca Y = love catre X si X =nu love catre Y n-ai cum sa ii apropii. X ar vrea sa stie cum sa ii zica lui Y NU ca sa nu-l supere foarte tare. Acum, si imi e mila de ei. puppy dog eyes Of. dragostea asta.

Sper sa aveti chef de citit laughing Mersi pentru ascultare happy

9 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Ca raman prieteni si ca nu vrea sa fie impreuna cu el la acel sens. Si gata1 Cu cat mai direct cu atat mai usor si cu atat mai mult timp pentru el sa se recupereze. Daca i-o spune intr-un fel in care sa nu il supere trebuie sa il ia usor, iar el ar putea intelege ca ii da sanse cu asta. Deci, sa-i spuna verde in fata ce si cum!

| Nov a răspuns:

Firar a dracu cu matematica ta laughing

| oVeveritzaDulcexD explică (pentru Nov):

Soryy de mate laughing)) sper ca ai inteles ceva

| Nov a răspuns (pentru oVeveritzaDulcexD):

Din pacete. n-am inteles nimic am pierdut de pe la jumate si n-am mai citit.

| oVeveritzaDulcexD explică (pentru Nov):

straight face Daca fata nu place baiatu, cum sa zica nu fara sa il supere laughing

| oVeveritzaDulcexD explică:

A. Si inca ceva.E cam grava treaba ca Y o intrebat-o pe X de cateva ori si nu a raspuns si nu ar vrea sa-l mai tina mult pe jar. straight face Astept raspunsurile voastre happy

| AnYyCrZ a răspuns:

Eu am citit tot...ei bine,si eu ca verisoara ta am fost in aceeasi poveste,eu am fost cu el,l-am cam ranit,dar ea trebuie sa ii spuna ca ii este drag ca un prieten,dar doar atat stiu el va suferi la inceput,dar dupa un timp o sa ii treaca, asa sunt baietii, uniilove struck

| dadudad a răspuns:

Off la ce mate e intrebare sigur multa lume o sa priceapa dar uite o ideesa ii spuna ca poate peste 1 an 2 asa ii da sperante si uita la un moment dat

| victoria002 a răspuns:

X e abia clasa a 6 iar y a 7 inca cite poveste de aiestea vor mai fi, daca nu-i place lasa sa-i spuna ''nu'' ca daca o sa-i spuna ''da''oricum nu cred sa se primeasca ceva la ei daca ea nu-l iubeste...si pina la urma oricum el isi va da seama daca ea va continua sa-l faca sa astepte