| f2ff2fl12f a întrebat:

Salut.
Am si eu o imtrebare. La scoala, clasa V-a, program a doua sansa, sunt si Romani sau doar Romi? Sunt si fete/baieti Romani sau. Ca e naspa cu Romi

8 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Dupa ce ca nu inveti, mai esti si snob, pe langa asta mai esti si rasist. Zi mersi ca s-a gasit o solutie sa ai si tu o diploma; evident ca sunt multi tigani, ei au nevoie de astfel de programe.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Lasă-mă sa te corectez : Români sau ciori.

| NushCeSaFac a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Lasa-ma sa te corectez: români sau ciori si cioroi

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru NushCeSaFac):

Mulțumesc că m-ai corectat. Eram si eu pe tel si dupa doua puncte a fost cu litera mare.

| Edisor27 a răspuns:

De obicei, in cele mai mari cazuri sunt si rromi depinde in ce clasa pici.

| NushCeSaFac a răspuns:

Vezi că români si romi se scrie cu literă mica