| wonderfully a întrebat:

Salut.Am si eu o intrebare! Cum pot cuceri un baiat? Help fete si baieti! Problema este ca sunt timida de-a binelea!

4 răspunsuri:
| Evaa a răspuns:

Nu e mai bine ca baietii sa te cucereasca pe tine happy?

| Licurici_1572 a răspuns:

Oohappy
te inteleg cu faza cu timida de-a bineleahappy
pai incearca sa intri in vorba cu el(si pe messenger e okhee hee
daca vezi ca da reactii cum ar fi sa iti zambeasca, cand tu mergi undeva sa vina si el, sau sa te priveasca mult
fa-l gelos ...nu neaparat sa spui ca esti cu altcineva spui ca ce dragut e X sau Y un prieten de al lui.
Mie mi-a dat roadewinking
Noroc:*
sper ca te-am ajutat:d

| Alexandrion_6425 a răspuns:

In primul rand, sa fii mai curajoasa (nu tupeista). Daca iti place de un baiat, vorbeste cu el. O sa vezi ca ai de castigat. Nu-i nicio rusine ca fata sa faca primul pas sau sa faca cinste. Invita-l in oras. Dai semne pozitive si asigura ca sa vada si el. La momentul potrivit incearca sa-l tii de mana si saruta-l incet si frumos. Nu-i frumos daca intrebi "Esti indragostit de mine?". Daca n-ai bani de iesit in oras. Plimbati-va in parc sau asezati-va la o banca. Daca baiatul ii cunoaste familia ta sau a fost la tine acasa, cheama-l acasa la tine. Iti propun sa vedeti un film (de preferat de dragoste sau de groaza). In timpul vizionarii, incearca sa-l tii de mana si dupa ce termina filmul, incearca sa-l saruti. Sau jucati carti pe pedepse. Incearca prin pedepsele sa il apropii de tine. Sau dansati pe o melodie lenta si "din greseala" saruta-l.
Acuma daca ai bani sa il inviti in oras, iti dau niste sfaturi:
-Daca inviti la un suc, avantajul stati mult de vorba si vorbiti ce vrei voi (intamplari voastre, ce pasiuni aveti, ce ocupatie aveti etc.) Dupa ce ati plictisitit de stat, mergeti la o plimbare in parc, pe faleza sau pe plaja.
- Daca inviti-l la cinema, teatru, opera, concert etc, incearca-l sa tii de mana. Dupa aceea, mergeti la o plimbare in parc, pe faleza sau pe plaja.
O fata trebuie sa fie curajoasa, fidela, sincera, corecta, de treaba, draguta, buna la suflet, diplomata, cinstita si desteapta. O fata trebuie sa aiba capul pe umeri si sa nu lasa ca baiatul sa bata joc de ea. Daca baiatul bate joc de ea, fata pleaca imediat. O fata trebuie sa aiba bunului simt si sa vorbeasca frumos. Sa fii imbracata frumos si nu trebuie sa fie la moda sau imbracaminta scumpa. Un baiat normal se uita la personalitatea ei, nu la aspectul fizic sau cati bani are. Intr-o relatie de cuplu, daca baiatul sau fata are bani pentru amandoi, unul dintre ei sa faca cinste. Nu-i frumos sa faca cinste de fiecare data baiatul sau fata. O fata nu trebuie sa fie mincinoasa, rea, nesimtita, fitoasa, materialista, pitipoanca, infidela. Fii tu insusi! Fii optimista! Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa cuceresti un baiat trebuie sa fii naturala. Pur si simplu nu-l baga in seama.Lasa-l sa fie purtat de val. El trebuie sa te cucereasca pe tine nu tu pe el.
Succes!