| mihaitza87 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare o verisoara de-a mea trebuie sa plece peste hotare la vara dar parintii ei nu pot veni sa o ia si pe ea ca au foarte multe cheltuieli, trebuie sa plece cu avionul dar nu poate ca e minora si din cite am inteles se poate de vorbit la agentia de turism de unde cumperi biletul si poate sa zboare singura, voi nustii daca e corect sau nu?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da este posibil, dar trebuie ca parintii sa-i trimita o declaratie autentificata de o reprezentanta a Romaniei din tara in care se afla(Ambasada ori Consulat) prin care isi dau acordul ca ea sa plece in strainatate si indica ca insotitor personalul de bord de pe avion(indicand compania aviatica si numarul zborului). Numai bine!

2 răspunsuri:
| acadelecolorate a răspuns:

Nu cred ca e posibil...ii trebuie o procura semnata de parinti

| mihaitza87 explică:

Mersi mult mi-a fost de ajutor