| Exophreus a întrebat:

S ar putea sa raman corigenta la chimie (am un 2 si un 5), pe sem. 1, ce se intampla daca nu mai iau o nota si raman? In ce consta aceasta corigenta? x.x

Răspuns Câştigător
| I0nuT55 a răspuns:

Pai daca iti iese media 4 pe semestrul asta, trebuie sa scoti media 6 pe al 2-le.
Daca nu scoti 6 pe al 2-le ramai corigenta, adica o sa mergi in toamna la scoala, si o sa dai un test, in care trebuie sa iei minim 5.

1 răspuns:
| YeahLife a răspuns:

Pai. Daca iti iese acum media 4. Si pe al doilea semestru iti iese cel putin 6. Nu cred ca ramai. Adica. 6+4=10/2=5. Si nu o sa trebuiasca sa dai examen la toamna.