| RafaelPanduru1985 a întrebat:

Am si eu o intrebare! Se pot face 6 ore de biologie si 6 ore de chimie la profilul stiinte ale naturii care a fost anterior bio-chimie? Si mai am o intrebare cate ore de matematica se fac la mate-info pe saptamana?

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Științe ale naturii a fost dintotdeauna științe ale naturii, poate pe vremea lui Nenea se numea altfel laughing
Bio-chimie e 'prescurtarea' folosita fiindcă astea sunt materiile specifice profilului.
Și da, e posibil, cel puțin în anii terminali.

| RafaelPanduru1985 explică (pentru Catrice):

Da, profilul e Stiinte ale naturii dar pe saptamana in clasa a 9 a pot face 6 ore de chimie sau de biologie, daca nu cate fac?

| Maia55 a răspuns:

La mate info în clasa a 9 a am făcut 4 ore iar din a 10 câte 5, în cele 5 ore de mate se include și opționalul ales de clasa mea la mate. Menționez ca am fost la a doua clasa de mate info. Iar din câte știu la științe ale naturii se fac 2 ore de biologie dar probabil se pot face 3 cu opțional și cred ca la chimie la fel