| Saraaaa_6669 a întrebat:

am si eu o mica problema. mama mea a fost plecata in concediu in Germania, iar pe mine m`a lasat acasa. in 2 saptamani cat a fost plecata, m`am combinat cu un baiat de 21 de ani, si am inceput sa tin foarte mult la el. cand a ajuns acasa, a aflat si zice ca`i prea mare, deci nu e de acord cu el. inca sunt cu el si nu vreau sa ma despart de el. seara, cand ii zic ca ies, vrea sa vina cu mine. nu pot sa-i zic ca merg sa ma intalnesc cu el. ce sa fac ca sa raman in continuare cu el? straight face. Funda ~!

Răspuns Câştigător
| Mihaela_5188 a răspuns:

In situatia aceasta mama intr-un fel te pune sa alegi intre el si ea, daca nu acum posibil ca va urma.Sa stii ca mama nu o face pentru ca sa te simti tu aiurea, ci ca sa fii tu protejata, ceea ce vrea ea este sa nu dai peste un barbat cointeresat de lucruri straine etc. cel mai bine este sa-i faci cunostinta cu mama ta, ea il va studia si iti va spune ce sa faci, de nu esti inca mica si nu cred ca ai experienta, iar ea are. ascult-o pe ea. Sper ca ti-am fost de ajutor! sa stii ca n-am facut-o pentru funda, ci pentru tine!)

Semnat: Mihaela

3 răspunsuri:
| Roxynutza_7660 a răspuns:

Buna Sara,

Stai linistita, nu trebuie sa te desparti de el daca tineti unul la altul. Mama ta o sa se obisnuiasca, dar adu-l acasa sa-l cunoasca ca sa poata sa stea linistita. Am fost si eu in situatia asta, cu timpul parintii mei s-au obisnuit, pentru ca au vazut ca e un baiat care avea grija de mine, ma aducea casa tot timpul la ore fixe etc. Mai bine ii spui adevarul ca te vezi cu el, nu e bine sa o minti, dk afla adevarul o sa fie dezamagita.

Sper ca te-am ajutat!

Pwp :*:*:*

Pa Pa

| AlexSadik a răspuns:

Depinde si tu cati ani ai, dar de obicei sunt cam aiurea relatiile cu diferente mari de varsta, se bazeaza mai mult pe ...sex, bani si din astea. Dar totusi ca sa ramai cu el ar trebui sa i zici sa vina intr o seara la cina sau ziua nu conteaza la voi acasa sa poarte o discutie cu mama ta, daca el nu accepta inseamna ca nu are ganduri prea bune cu tine, incearca asta si daca nu merge tine in continuare relatia fara a tine cont de ce zice mama ta deoarece daca vede ca esti bine si respectivul nu te face sa suferi o va lasa balta si te va lasa sa ai o relatie cu el... daca ai ambitie poti face orice crede-ma

| vlad210 a răspuns:

In primul rand : Cati ani ai? Explica-i ca va iubiti reciproc si va intelege. Fa-i cunostinta cu el si daca este un baiat de treaba, cu bun simt si respect sunt sigur ca il va accepta. Daca nu intelege continua sa te vezi cu el, dar fara sa stie ea. De ce sa vina cu tine?! Explica-i ca vrei sa te vezi cu prietenii si ar fi putin jenant sa vii cu mama ta.