| petrika11 a întrebat:

Salut..am si eu o poblema care ma injoseste..ieri sa legat un baiat de mine la scoala ..si se crede tare... faza e ca daca ii dau una moare pe loc..si atunci sar si prietenii lui..nu stiu ce sa fac ..sai dau o bataie buna..sau sa stau sa se linisteasca. ceea ce nu cred..pentru ca la cat ii lasi mai mult prind curaj..si se iau ma tare..intr-un fel mie si frica ca sa numi scada nota la purtare.happy

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Lasa-l sa se linisteasca, ignora-l

| petrika11 explică (pentru mona):

Asa am facut si cu mai multi...dar au inceput mai tare...stiu ca ar fi cea mai buna varianta.dar nu suport sa fiu batjocorit.sad

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut.
Nu totul se rezuma la bataie,dar cand n-ai de ales si esti incoltit,mai ti si garda sus si te adaptezi la situatie.
Uneori indiferenta doar cel mai rau, dar cu cat taci mai mult si il ignori, cu atat te va lua peste picior!
Daca vine cu prieteni, vino si tu, dar in afara scoli.
Aici nu mai te stresezi ca iti scade nota la purtare.
Ultima varianta e sa te duci si mami sa-i explici frumus situatia...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Ignoranţa este cea mai bună soluţie, nu băga în seamă, aşa sunt copiii din ziua de azi mai obraznici, fără bun simţ, nu ai decât să-l ignori şi pace!
Te pup!

| MadalinaElly a răspuns:

Buna,sa stii ca pe lume exista mi de prosti ...nu ai ce sa le faci.
mai bine lasa-l in pace nu-l baga in seama, sa vezi ca nu o sa te lase si de ce copii il apara pe el?
si sa stii cu bataia nu rezolvi nimic, decat un punct la purtare.sa nu bagi prostii in seamawinking

| bogdanho a răspuns:

Pai eu zic sa il inveti tu sa se poarte frumos cu tine, nu trebuie sa-i permiti sa -ti rada in fata!

| Albert77 a răspuns:

In mod normal ti-as spune sa il ignori pentru ca "prostul moare daca nu il bagi in seama", dar pentru ca nu suporti sa fii batjocorit atunci iti propun sa ii inscenezi ceva.Ia-te tare in gura cu el si vezi daca se atinge de tine. Daca da pleaca, nu isca bataie, spune-i unui profesor sau parintilor tai.Ei o sa il potoleasca sau o sa iti dea sfaturi mai bune. Daca nu se potoleste fa-ti singur dreptate. Vorba lui Guess Who "Am invatat ca dreptatea mi-o fac eu".