| Ionuț2000789 a întrebat:

Salut am si eu o problema am furat o suma de banii cam mare de la bunica mea dar eu nu recunosc ca am luat banii dar ea insistă ca ma duce la poliție Si ma arestează mentionez ca am 17 anii iar daca nu recunosc deloc ce sau putea păți?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai recunoscut aici. Daca Politia citeste postarea asta crezi ca mai poti spune ca nu i-ai furat? Oricum, constiinta ta este 0, cum sa furi chiar de la bunica? Am sa salvez postarea asta ca dovadă.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca se ajunge pana la politie poti raspunde penal pentru faptele tale si nu cred ca e asa greu sa dovedeasca ca tu ai furat banii

| Fatamuntilor a răspuns:

E INUTIL sa negi!
Politia va face investigatii,cercul de suspecti va fi tot mai mic, putini ar fi stiut de acei bani.
Nu are nicio relevanta ca esti minor, raspunzi in fata legii ca un major, dar pedespsa va fi mica.
Sfatul meu este sa vorbesti cu parintii tai sa-ti dea o suma de bani, poate treptat pana la suma furata.Pe care tu le vei da inapoi

| Randomuser2000 a răspuns:

Trebuie sa te sinucizi sa nu fie martori

| UnicornLove0998 a răspuns:

Http://www.ziare.com/......ni-1292382

'Oamenii legii din Piatra Neamt au deschis dosar penal pentru un furt care s-a lasat cu un prejudiciu de 60 de bani.

Principalul suspect este un om al strazii de 26 de ani, care a intrat intr-un magazin si a furat o napolitana de tip nuga, transmite Antena 1. '

Dar de ce ai fura de la bunica, lol

| Anonima320 a răspuns:

Frate,spune.i la bunică ta adevarul, adc pnm ce dracu ti-ar putea face?, esti ruda cu ea...ce bunica si-ar da nepotu' la politie pentru niste bani?