| D3nis a întrebat:

Am si eu o problema cu prietena mea, nu crede ca o iubesc si a zis ca sa-i demonstrez treaba asta :/ ma gandeam sa fac un grafitty pe un perete cu "Te Iubesc!". E o idee buna? Aveti si voi ceva idei ce as putea face, ca is in pana de inspiratie?

8 răspunsuri:
| Seepty a răspuns:

E putin cam buna ideea dar gandeste-te si tu la ceva mai original precum sa o scoti la o cina romantica in oras sau sa faci un picnic in natura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ideea ta nu e buna. Asta NU este dovada de iubire ci numai teribilism. Fa ceva concret numai pentru ea. Probabil ati avut niste discutii si stii deja ce asteapta. Daca nu, un ajutor oriunde are nevoie. Din proprie initiativa, fara sa-ti ceara ea asta.

| D3nis explică (pentru anonim_4396):

Mda,nu e genu de fata care sa fie cu dulcegarii si nici eu.Ii plac chestiile mai nebunesti, nu clasicul trandafir sau ciocolata sau rahaturi din astea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru D3nis):

De asta am si spus ceva practic si concret.
Nebunesc?! Atunci poate o excursie pe care nu si-o poate permite (daca iti permiti tu).

| Wladutz a răspuns (pentru anonim_4396):

Am uitat sa mentionez ca am 15 ani...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Wladutz):

La multi ani! Dar la virsta asta, nici nu stii ce este dragostea. E mai bine sa-i fii alaturi mereu: la facutul temelor, in parc, chiar in familia ei (arata ce "gospodar" esti tu). Oriunde este ea, fii si tu. Dar nu ca un bibelou, ci mereu activ.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii dai o declaratie de dragoste/scrisoare in care ii dedici versuri dintr-o poezie, sa mergi in parc, intr-un loc mai retras sau cel putin ferit de ochii lumii (cu un trandafir ascuns cumva la spate, sa nu il vada, sau il pui in locul respectiv inaitne sa vii, stiind ca tot acolo in vei gasi, in fine), si i-l dai, in timp ce spui ca "am citit o legenda/am aflat o stire/se spunea in Gracia antica/ etc (gasesti cu cv pentru acest inceput) anume ca nu se poate compara nimic cu petala unui trandafir, decat sarutul unei fete frumoase", dupa care o pupi/saruti.
Sa ii faci surprize, dedicatii cu versuri din poezii, trandafir doar pentru ca o iubesti, cutie cu ciocolata, lantisor, bratara, etc pe care i le oferi, spunanad ca "Am vazut ca sunt frumoase si m-am gandit la cea ma ifrumoasa persoana din viata mea, cum ca ar trebui sa le poarte" sau asa ceva.

| MilkWithCereals a răspuns:

Buna! Din punctul meu de vedere, aceasta nu este o modalitate prin care sa-ti arati dragostea pentru ea. Asta asa ca si distractie probabil. Petrece mai mult timp cu ea, afla ce vrea de fapt, ce ii place. Stai alaturi de ea cand are nevoie, poarta-te cumsecade. Si ca sa ii demonstrezi, fa ceva care sa o surprinda intr-un mod placut.