| Roby333444 a întrebat:

Am si eu o problema. De curand m-am combinat cu o fata si s-a intamplat un accident care m-a pus la pat cu piciorul in ghips. O colega de a mea m-a intrebat daca vin la scoala. Eu i-am spus ca nu am cum sa vin ca am piciorul in ghips, dar ea a spus ca nu este asta o scuza de nu a veni la scoala si ca sunt citez :" ce p***a ". Eu m-am simtit atunci ofensat si i-am reprosat asa : " mersi. Chiar iti multumesc. Eu stau la pat cu piciorul in ghips si ma doare tate si tu imi spui ca sunt "o p***a". Atunci ea mi-a reprosat ca de ce fac asa si m-a injurat pe mine si a bagat-o in injuratura si pe iubita mea. Atunci m-am enervat si i-am spus ca de ce a bagat-o si pe iubita mea in asta, cearta aia era intre mine si ea si atunci s-a suparat ea si inca o colega cu care a vorbit. Am incercat sa vb cu ea.Tot in ziua aceea dupa cateva ore i-am trimis mesaj ca imi pare rau ce s-a intamplat, ca nu trebuia sa reactionez asa, ca eram nervos si ca daca ar putea sa ma ierte. Cu cealalta colega s-a intamplat la fel, doar ca ea deja imi daduse block si nu puteam vorbi cu ea. Chestia asta cu cealalta colega s-a mai intamplat odata, la fel din cauza ca eram impreuna cu o fata si ca ea mi-a spus ca cica m-am schimbat. Eu inca si acum incerc sa vorbesc cu ele sa ma impac inapoi, sa fim din nou prieteni. Eu nu vreau sa renunt la prietenia cu ele, deoarece mi-au fost mereu langa mine cand am avut nevoie. Aveti ceva sfaturi cu ce as putea sa fac? Dau funda
ps: ( am 14 ani si la fel si cele doua colege ale mele )

Răspuns Câştigător
| zuppyby a răspuns:

Daca sunteti intr-adevar prieteni, cu siguranta nu veti lasa o cearta inofensiva sa va intrerupa prietenia. Incercati sa uitati toate jignirile care nu inseamna numic pentru ca au fost spuse cand erati spuse cand erati suparati si incercati sa va intariti relatia voastra de prietenie cu amintiri frumoase.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ce cățeluș ești laughing))) aia își bate joc de tine, face din tine ce vrea, te tragere la răspundere că auzi că asta nu-i motiv de a nu veni la școală și tot tu te duci și-i ceri scuze laughing)))) vai și amar cu așa „băieți"

| Roby333444 explică (pentru Adry05):

Nu inteleg de ce spui ca sunt catelus. Eu mi-am cerut scuze pentru ca doresc sa raman prieten cu ele. Chiar daca s-au comportat urat cu mine. Cand am avut nevoie de ajutor, ele au fost cele pe care am putut sa ma bazez. Si dacacai venit aici cu raspunsul tau sa ma iei in ras, afla ca esti destul de redus mintal. Inca nu stii ce inseamna sa fii un om educat, cu bun simt. Ai venit sa ma iei in ras, e strict problema ta daca tu procedezi asa fata de oamenii care au cerut niste sfaturi, dar ti-am spus. Esti needucat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vă sare muștarul ca la niște cremvurști fierți.
Să mai aștepți câteva zile, o prietenie nu se strică chiar așa pentru două vorbe.

| Andreeush a răspuns:

Lasă să treacă un timp până se calmează, dacă îți sunt prietene cu adevărat o să treacă peste.