| AJAX123132 a întrebat:

Salut, am si eu o problema destul de mare laughing am inteles ca, daca te duci in Italia si sa zicem ca ai terminat clasa a 7a in Romania acolo cand te duci trebuie sa repeti anul asa ca, nu stiu un lucru daca termini a 8a in tara si dai si capacitatea aici o sa mai trebuiasca sa repeti anul si sa dai iarasi capacitatea?

Răspuns Câştigător
| DeeDee817 a răspuns:

Dacă mergi dincolo cu 7 clase vei continua, dar dacă vi in Romania o sa ai tot 7 clase. De ex ai făcut 3 ani de scoala in Italia și ai 10 clase, dar când vi in Romania ai tot 7 clase.

| AJAX123132 explică (pentru DeeDee817):

Voiam sa stiu doar daca ma duc acolo dupa ce am dat capacitatea in clasa a 8a o sa mai trebuiasca sa fac iarasi clasa a 8a acolo si sa dau si capacitatea iarasi? dau funda

1 răspuns: