| catalin1948 a întrebat:

Salut, am si eu o problema destul de mare.Si anume de o luna m-am despartit de prietena.Mai este vreo sansa sa ne impacam? Tin sa precizez ca o iubesc mult si ea cred ca simte la fel, dar este prea orgolioasa sa imi zica

Răspuns Câştigător
| CactusFlower a răspuns:

Draga Catalin...
Daca tu chiar o iubesti, intotdeauna exista sanse de impacare.Intoarce-te inapoi la ea, incearca sa vorbesti cu ea, sa-i spui ca tu tii la ea si nu asta ai vrut.Incearca sa o faci sa inteleaga ca ai vrea ca si tu sa stii sentimentele ei fata de tine, si sa nu mai fie orgolioasa.Intreaba-o...de ce nu iti zice ce simte pentru tine? Sa-ti zica, cu bune, cu rele, ca macar asa stii cu ce ai de-a face.
Am uitat sa te intreb, cine a fost de vina ca v-ati despartit? Daca tu, intoarce-te si cere-ti iertare. Daca ea, stai de vorba cu ea, vezi ce reactii are, si daca sunt bune poti sa mergi mai departe, daca nu, mai bine stai in banca ta, fiindca asta demostreaza ca nu te iubeste.
Si sa-ti mai zic ceva, daca te iubeste sau nu, ar trebui sa-ti dai seama din comportamentul ei.Ca de spus... poate sa iti spuna "te iubesc" si sa nu simta nimic pentru tine. Faptele! Ele demostreaza adevarul.
Hai, te las, sper ca ti-am fost de ajutor.Si bafta in recucerire!tongueTake care!

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Te intalnesti cu ea din "intamplare" si o provoci la o discutie despre voi doi, o saruti pe neasteptate si astepti sa vezi cum reactioneaza.Nu cred ca iti va da o palma oricum tu sa fii pregatitwhistling

| Floreenofficial a răspuns:

Pai de ce nu ii zici tu ca o iubesti cu adevarat si ca iti pare rau pentru ce s-a intamplat? de la ea nu o sa scoti nimic prea repede...
succes!winking

| Roxynutza_7660 a răspuns:

Pai cred ca va puteti impaca.dk inca mai exista dragoste big grin. sun-o spune-i ca vrei sa vb cu ea.cheam-o intr-un loc mai special sh spune-i ca o iubesti.sh ca a fost o prostie ca v-ati despartit.big grin Succes

| alice_5598 a răspuns:

Pai daca ea este orgolioasa, fa tu primul pas. Du-te la ea si spune-i ca o iubesti si vrei sa fiti impreuna in continuare. Ii poti duce si un trandafir sau asa ceva. Ce stii ca i-ar placea.succes

| floaredecires a răspuns:

Buna happy Ai spus ca prietena ta este orgolioasa dar nu ai spus nimic despre tine. Din moment ce ai spus ca o iubesti foarte mult banuiesc ca esti dispus sa faci orice ca sa o recastigi. Pai poti incepe prin a fi foarte atent cu ea. Roag. o sa va intalniti undeva, de preferat intr. un loc al vostru plin de multe amintiri frumoase si roag. o sa te ierte daca v.ati despratit din cauza ta sau cere. i o a doua sansa pentru relatia voastra daca v.ati despartit fiindca nu va mai intelegeati. Daca spui ca ai impresia ca si ea simte la fel dar este prea orgolioasa ca sa iti zica atunci cu siguranta va accepta. Poate ca inca te iubeste dar asteapta sa faci tu primul pas ca sa fie sigura ca mai tii la ea. Nimanui nu. i place sa fie respins. Dar as vrea sa iti dau un mic sfat daca nu te superi. Nu stiu din ce motiv v.ati despartit, dar daca va impacati trebuie sa fii mai atent cu ea, sa ii demonstrezi cat de mult inseamna pentru tine, sa iti amintesti ce o deranja si sa incerci sa nu mai repeti vechile greseli. Iti doresc multa bafta happy