| Bixelle a întrebat:

am si eu o problema ...este o prostie dar nu stiu ce sa fac...problema este eu ...de vreo 3 zile sunt din ce in ce mai agitata...nu pot dorm noaptea bine ...mai bine spus nu prea pot sa dorm deloc... ma enervez foarte repede... zic ceva tac si cand vb iar deja vorbesc rastit... si seara nu ma simt bine deloc nu am pofta de mancare cu toate ca mananc decat odata pe zi [dimineata]... iar ziua am o stare de melanconie...de suparare[n-am chef de nimic] ...sunt foarte nelinistita ...cu toate ca nu am griji nu am probleme ...nu stiu de ce sunt asa...seara trecuta am mai avut un vis urat... iar numai cand ma gandesc la acel vis ma nelinisteste... voi ce credeti? ce as putea sa fac ca intr-un fel sa numai fiu asa... zicetzimi si mie plizzz crying( crying(

12 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Sa vorbesti cu mama ta.Sincer.big grin

| juniper a răspuns:

Pne niste muzica relaxanta, gandeste-te la mare sau la ceva ce te face fericita.

| Mixed a răspuns:

Incearca sa iti faci un ceai de tei inainte de culcare...sau bea un pahar de lapte caldut...aseaza-te in pat gandeste-te la ceva frumos ...nu stiu ...la ceva care inseamna mt pentru tine ...si o sa vezi ca o sa ai cea mai buna stare...winking

| AdeLina a răspuns:

Astea ar cam fi simptomele unei depresii de sezon... Te simti in general cu rezistenta la pamant... Toti ne confruntam cu astawinking... Ce te-as sfatui? Incearca sa faci plimbari regulate si lungi la aer curat... Ai grija ca incaperea in care locuiesti sa fie bine luminata... Dar daca simti k nu poti sa iesi singura din acest impas, vorbeste cu cineva in care ai incredere, parinte, ruda, prieten etc. :*

| putzulica a răspuns:

sad pai nustu sad e cel mai naspa... eu unu sunt mereu calm nustu cum fac! sad

| Bixelle explică:

Nu a pornit totul de la un vis dar cred ca nelinistea are legatura cu visu...

| Bixelle explică:

Nu sunt in,, love "

| sam a răspuns:

Mananci o data pe zi? esti la cura? faptul ca nu mananci ti-ar putea cauza toate astea...starea aia de..."lasa'ma sa te las", melancolie, lipsa de concentrare, nervozitate...etc
sau esti in love? tongue

| frumusica80 a răspuns:

Salut cred ca cel mai bine e sa consulti un psiholog cred ca el te pote ajuta, tu spui ca a anceput din acel vis pote acel vis este an mintea ta si asta te face agitata dar e bine sa vb cu un psiholog. te pup pa

| hannah_9374 a răspuns:

Incearca sa te descoperi...sa vezi ce nelinisti ani...si sa incerci sa le infrunti...intr-o seara gandeste-te bine la ce te deranjeaza, sau ce te supara...si incearca apoi sa le infruntiwinking... daca nu va merge .eu zic ca daca-ti face placere poti consulta un psiholog...sa vezi ce se intampla cu tine. oricum eu cred ca tu stii cel mai bine...mult succes;:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca mananci doar o data pe zi, cred ca este normal, la o vizita la medic te-ai gandit? intai afla care-i cauza scaderii apetitului, ca de acolo vin restul neajunsurilor, cateva analize si medicul se va edifica, trebuie sa mananci, este vital. Organismul isi ia vitamina B12 din hrana(pentru sistemul nervos ).

| miky_3198 a răspuns:

Am si eu aceeasi problema.stai linistita nu este grav.eu am fost la un psiholog si mi-a dat un tratament care este foarte bun si o sa fi mai linistita si nu se va mai intampla asta iti garantez :* ai grija de tine si du-te mai repede la un psiholog si spune-i problema ta si va avea solutie:*