| AlexSkillz19 a întrebat:

Salut, am si eu o problema mai delicata cu vocea, mentionez ca am 15 ani jumate, iar de vreun an tot mi se schimba vocea, gen am doua voci : una subtire, cea pe care am avut o dintotdeauna si alta groasa, pe care nu o doresc si imi creeaza dificultati tot timpul si in vorbire si in citit..sunt constient de faptul ca ma aflu in timpul pubertatii, dar mi se pare cam exagerata durata aceasta lunga in care persista schimbarea vocii.ce as putea face?

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu poti sa faci nimic.
O sa mai dai si de alte schimbari laughing

| PrintesaGumitaa a răspuns:

E ceva normal la baieti, din pacate mai ai de asteptat pentru ca perioada asta e destul de lunga, in jur de 2-3 ani. nu cred ca ai ce sa faci, lasa natura sa isi urmeze cursulwinking