| BadPlanet222 a întrebat:

Salut! Am si eu o problema pe care nu o pot rezolva fara ajutorul vostru. Cand sunt intr-o conversatie ma blochez foarte des si ma balbai. O sa va dau si un exemplu pentru a putea intelege mai bine problema mea. Ieri am iesit cu o fata pe care am cunoscut-o pe Instagram. Eu nu am vorbit foarte mult, dar ea da. Mie imi zicea mereu "Vorbeste si tu" ceea ce ma facea sa ma simt prost, dar o inteleg. Nici mie nu mi-ar placea sa vorbesc singur. Va rog ajutati-ma cu niste sfaturi cum sa scap de problema asta. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Trixt3r a răspuns:

In primul rand, ii poți explica ca ești mai timid și o rogi sa te ajute cu subiecte care crede ea ca-s de comun interes, eventual poți sa o faci și în maniera care sa o laude, "gen" : "Ma pierd repede când vorbesc cu fetele frumoase" - suna "cheesy", dar de multe ori cred ca-i apreciat și considerat ca și compliment.

Poți încerca sa recurgi si la glume, de multe ori glumele te pot relaxa si te pot face sa te simți in largul tău, important este să-ți dai seama ca si ea este om ca si tine, nu musca (sau cine știe?) si ca-i suficient uneori si dacă-i pui întrebări legate de ea, despre ce-i place sa facă in timpul liber, hobby-uri sau alte abordări de "ice-breaking" (spargerea gheții).
(poți chiar sa te întrebi pe tine însuti ce întrebări ai prefera să-ți pună ea si apoi sa vezi dacă se aplica si invers, sa le pui tu ei)

Încearcă sa fi mai in largul tău si cu alte persoane de sex feminin, ajuta - pana si cu vânzătoarele de la magazine poți sa mai faci o gluma din când in când, glume cu bun simt.

| BadPlanet222 explică (pentru Trixt3r):

Multumesc pentru ajutor, o sa tin cont de tot ce mi-ai zis happy

2 răspunsuri:
| DenisaDeny2008 a răspuns:

Încearcă sa fii tu însuți și sa scapi de teama