| ancutza_2191 a întrebat:

Salut, am si eu o problema, sunt foarte timida. Sunt in clasa a 10 si ma incurc cand vorbesc in fata clasei. Luna trecuta am avut de citit un eseu, iar eu, tremuram cu foaia in mana si imi auzeam inima cum imi bate. Cum sa rezolv problema asta?

Răspuns Câştigător
| Romancutza a răspuns:

Scumpo, sincer sa-ti spun, nu esti timida, doar ca nu-ti poti arata adevarata fata, personalitate fata de ceilalti.Incearca doar sa gandesti ca nu conteaza parerea celorlalti despre tine, nu conteaza cum arati, ce faci.ci doar sa fii tu insuti.Nu se intampla nimic daca faci o greseala prima data, a doua oara, cu toti gresim, si vei invata totul cu timpul.Incearca putin cu cate putin sa vorbesti cu cei din jurul tau, iar daca vrei sa mai vorbim, cu orice ai nevoie, poti sa-mi trimiti id-ul tau pe privat.

1 răspuns:
| Liviu a răspuns:

LoL
Problema asta o am si eulaughing
Imi e hmmm " tarsa " sa citesc in fata la multi oameni
Cand vad ca atatia ochii ma privesc aoleo...laughinginnebunesc
De obicei inainte sa plec undeva
Beau o berehappy Dupa.
Poate sa fie sute de oameni. nu imi mai este rusine sau etc
Dar si aici trebuie sa ai grija
sa nu bei prea multrolling on the floor
Ca dupa iese urat
Dar si daca bei prea putin iar nu e bine.
Te sfatuiesc laughingNu bei nimic tu...fiind fata ti-ar sta nasol
Ca baiat e alta. ^^
Orcum asta tine de psihicul tauhappy spor!