| AnAcondaaa a întrebat:

Salut..am si eu o,, problema" toti colegii adica baietii imi spun ca am nasul putin mare dar fetele din clasa sunt atrase de mine, am vorbit cu o fata pe mess si trebuie sa ma intalnesc cu ea imi este frica poate nu'i place de mine pentru ca am nasul mare nu prea sunt sigur daca o sa'i placa sau nu ce sfaturi puteti sa-mi dati?

7 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Si eu am nasu mare, carma de vapor, care ma supara il trag pe o nara il scot pe alta, carei problema? gura lumii o astupa doar pamantul, chill omulehappy

| AnemonaP a răspuns:

Lool.Si daca ai nasul mare ce? Tot acelasi suflet il ai.Si eu am nasul mare,nu se vede bine in poza,dar m-am acomodat cu asta, si il cred chiar foarte frumos acum si sunt mandra de nasul meu.A sunat amuzant laughing.In fine, stiu si eu baieti cu nasul putin mai mare, sunt foarte draguti, conteaza sa fii tu.Sigur esti dragut!

| crysty97 a răspuns:

U nu itelegi asta corect, daca e crede ca ai "nasul mare" sau stiu eu ce mai defect tiar putea insira asta inseamna ca nu e fata pentru tine, daca tear place o fata cu adevarat tiar accepta toate defectele.

| Simyna a răspuns:

Cel mai bun sfat pe care ti-l putem da e sa nu-ti faci griji sa fi tu insuti si sa ai incredere in tine absolut toti avem defectele noastre asa cum tu le ai pe ale tale cu siguranta si ea le are pe ale ei daca spui ca fetele din clasa sunt atrase de tine nu vad de ce aceasta fata nu ar fi cat despre colegi tai pot sa zica asta si din invidie daca nu au la fel de multe admiratoare Baftawinking

| olivert1310 a răspuns:

Sfat: fi tu insuti, chestia cu nasul mare este numai in capul tau pentru ca asa ti-au zis colegii si noi oamenii punem valoare pe ceea ce zic ceilalti despre noi, indiferent daca ceea ce spun este bine sau nu. Arata valoarea ta si nu cum arati. Un pont? Daca fata a acceptat sa iasa cu tine inseamna ca a trecut peste problema asta. Depined de tine ce faci mai departe. Fa-o sa rada prin glume bune atent selectate si nu grosolane sau la adresa ei, risti sa sari calul si o dai in bara. Scoate-ti chestia aia din cap cu nasul mare, este un trac in psihicul tau datorita unor guri mari care critica fara rost. Eu am avut o problema in liceu, pentru ca nu ma pricepeam la matematica multi colegii(baieti) ma faceau prost. Am terminat liceul cu parerea despre mine ca sunt prost si mi-a fost greu sa-mi scot chestia asta din cap, sa pot sa ma consider un om normal. Acuma cati dintre noi nu ne pricepem la matematica? Asta nu este un criteriu de prostime, asa ca nici faptul ca nasul tau nu este la fel ca al lor. Arata-mi doi oameni la fel(chiar si gemeni) si vei vedea ca nu sunt identici. Conteaza ce o sa spui mai mult decat arati, asa ca multa grija, nu te du' cu tema nefacuta!

| CrazzzyA a răspuns:

Chiar daca ai nasul mare sau nu, spune-le colegilor tau: "Pacat ca nu stiti ce se zice despre cei cu nasul mare."
laughing

| AnAcondaaa explică:

Multumesc frumoas.parca acum am mai multa incredere in minehee hee