| logmrr a întrebat:

Salut am un ciobanesc mioritic, are 9 luni si pana acum rar l-am auzit latrand doar din joaca.In rest are numa joaca in cap.Cand incepe sa latre si sa fie mai rau ca eu stiu ca ei au instinctul de paza?

1 răspuns:
| AkaneHanda a răspuns:

Este inca pui si din aceasta cauza are joaca in cap, dar depinde cum il educi si tu. Daca vrei sa fie rau si sa atace strainii, tine-l legat, sau mai ine nu il invata sa stea in preajma multor oameni, asta l-ar putea face sa fie prietenos cu toti. Dar acesti caini au doar un neuron, iar acela este fixat pe atac, asa ca nu iti face griji.